Уперше на території НПП "Мале Полісся" проводилися дослідження грибів (ФОТО)

Науковці разом з працівниками парку й лісівниками обстежили різні типи лісових насаджень

Уперше на території НПП "Мале Полісся" проводилися дослідження грибів, які ростуть на цій території, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби лісівників області.

Науковці відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодницького НАН України спільно з працівниками Парку обстежили різні типи лісових насаджень. В ході експедиції вивчили видове різноманіття грибів, а також зафіксували місця зростання двох видів грибів із Червоної книги України. Зокрема, моховика паразитного (Boletus parasiticus Fr. Xerocomus parasiticus (Bull.: Fr.) Quél.), що поширений у Європі, Північній Америці, Азії (в тому числі Японії) та у Північній Африці. В Україні росте на Закарпатті, Розточчі, Малому та Західному Поліссі.

Інша знахідка - грифола листувата (Grifolafrondosa (Dicks.: Fr.) Gray). Цей великий, іноді величезний гриб, називають грибом-бараном. Ареал виду: Євразія, Північна Америка, Австралія. В Україні поширений на території Закарпаття, Карпатських та західноукраїнських лісів, у Лісостепу, Степу, а також у Гірському Криму. Зростає у широколистяних лісах.

Науковці зібрали біологічні зразки грибів для подальшого їх дослідження.

Нагадаємо, цієї осені одразу дві рідкісні червонокнижні рослини знайшли на території націоного парку "Мале Полісся".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький