Унікальну знахідку з Хмельниччини продали на інтернет-аукціоні

Уламок бронзового диплому римського легіонера, що датується І-ІV століттям, продали в інтернеті

Про це Depo.Хмельницький пише з посиланням на "Є".

На сайті відомого інтернет-аукціону, де торгують старовиною та предметами колекціонування, продали унікальну знахідку – уламок бронзового диплому римського легіонера.

Як зазначалося в описі, знахідка походить з Хмельниччини, а саме з Деражнянського району.

Нині аукціон скінчився і лот уже продано за понад 5000 гривень. Втім, місцеві археологи, історики та науковці стурбовані таким фактами торгівлі унікальними знахідками. Зазначають, що торгують історією переважно чорні археологи та мародери.

"Нормативних документів, які б чітко регулювали питання заборони торгівлі артефактами, в Україні немає. Ця прогалина в законодавстві наразі дозволяє грабіжникам, які обкрадають пам’ятки та об’єкти археології, масово і безкарно продавати унікальні для історії знахідки. Свого часу був поданий до Верховної ради законопроект про скарбошукацтво та навіть пройшов затвердження комітету культури та духовності, але, на жаль, його було відхилено", - каже заступник директора з питань охоророни культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Сергій Шпаковський. 

Зазначає, що такі знахідки, як диплом римського легіонера, датуються І-ІV століттям нашої ери. Вони вкотре підтверджують присутність на наших теренах римських легіонів та є одним з доказів того, що тут проходила межа Римської імперії.

Перше право придбати такий артефакт мала б мати держава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький