UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Умовну аварію ліквідовували на Хмельницькій АЕС

За легендою навчань, через підвищення радіаційного фону на даху машзалу енергоблоку, евакуювали персонал

Умовну аварію ліквідовували на Хмельниць…

Тренування за участі персоналу аварійних груп і бригад ВП ХАЕС, військової частини з охорони ХАЕС, медико-санітарної частини та особового складу пожежно-рятувального загону,  відбулося на Хмельницькій АЕС, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу електростанції.

За легендою, після урагану відбулося відключення високовольтної лінії. Дорога, що з'єднує промисловий майданчик АЕС з містом Нетішин, завалена стовбурами вирваних з корінням дерев, зламаними гілками та камінням. На промисловому майданчику АЕС пошкоджені окремі будівлі і споруди. Через виникнення асинхронного ходу між енергосистемою і енергоблоком №1, знеструмелись власні мережі АЕС. Пошкодився дизель - генератора, загоряілись деякі системи. До місця пожежі були викликані підрозділи пожежної охорони.

Начальник зміни станції на початковій стадії виникнення умовної аварії організував збір аварійної бригади, розчистив проїзд на автомобільній дорозі ХАЕС - Нетішин, оголосив аварійну готовність. Прийнято рішення всі повноваження з ліквідації аварії передати головному інженеру ВП ХАЕС.

Під час ліквідації умовної аварії каналами АСКРО було зафіксовано підвищення радіаційного фону на даху машзалу енергоблока №1. Відбулась евакуація персоналу, з промислового майданчика ВП ХАЕС до міста Нетішин за маршрутом евакуації №1 - через села Комарівка, Полянь. Аварійні групи відновили електроживлення і водопостачання.

Метою тренування стала перевірка здатності персоналу самостійно, оперативно і правильно виконувати дії в аварійному режимі. Акцент також робився на ефективності організації та виконання робіт із застосуванням мобі¬льної техніки при ліквідації її наслідків, умовного відпрацювання взаємодії з владними структурами, організаціями, наглядовими органами та зовнішніми організаціями, які брали участь в аварійному тренуванні.

"До ліквідації умовної пожежі було залучено 18 чоловіки особового складу на 6 одиницях основної та спеціальної техніки", - додають надзвичайники.

Нагадаємо, що на початку місяця керівництво ХАЕС попередило громадскість про те, що на станції відбудуться масштабні протиаварійні навчання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"