ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

На перевізників-нелегалів "полюватимуть" під наглядом відеокамер

Аби наблизити роботу інспекторів транспортної безпеки до європейських стандартів та уникнути корупційних ризиків, правоохоронці п'яти регіонів України отримають "пілотні" відеореєстратори

Depo.
18 серпня 2017 17:30
ФОТО: depo.ua

Інспектори Укртрансбезпеки Київщини, Хмельниччини, Одещини, Миколаївщини та Херсонщини отримають 60 відеокамер чотирьох різних модифікацій: у формі окулярів – для водного транспорту та натільних реєстраторів – для автошляхів.

У відомстві переконують, що ці області обрали завдяки плідній співпраці з місцевою владою та бажанню самих інспекторів. Так, для Хмельницького придбали новітню техніку за кошт міського бюджету. Пілотний проект відеоспостереження за працівниками Укртрансбезпеки у тестовому режимі триватиме три місяці, а мета його – вивчити комплектацію та модифікацію камер та обрати найкращі.

"Ми запланували впровадити відеореєстрацію діяльності працівників за двома напрямками: надання адмінпослуг та державний нагляд і контроль. Наразі інновації спрямовані на внутрішнє користування. Це важливо, аби визначити кваліфікацію та компетентність інспектора, а також його манеру спілкуванням з водієм. Звісно, одна з ключових місій - це і мінімізація корупційної складової", - розповідає перший заступник голови Укртрансбезпеки В'ячеслав Дідківський.

На думку високопосадовця, за два-три місяці керівництво вже буде у змозі оцінити результати експерименту та визначити найефективніші та найзручніші типи камер. Відтак, наступного року за кошти ЄС під час тендерів реєстратори закуплять для усіх інспекторів Укртрансбезпеки, аби у онлайн-режимі контролювати роботу служби та оцінити функціонування центрів видачі дозволів.

Більше того, всі адмінпослуги Укртрансбезпека з 2018 року надаватиме в електронному форматі. Тобто ліцензії перевізники отримуватимуть у е-режимі, щоб уникнути контактів громади з працівниками відомства. За словами В'ячеслава Дідківського, - це європейська практика.

Власне, у Хмельницькому презентували дві модифікації камер: окуляри - для водного транспорту та натільні - для дорожників. В автономному режимі кожен з реєстраторів працює приблизно вісім годин. Власноруч інспектори не зможуть видаляти чи редагувати відео, адже на це матиме право лише спеціально уповноважена людина в управлінні.

"Цей проект допоможе уникнути проблем та звинувачень у корупції чи непристойній поведінці. Часто-густо водії роблять записи та викладають відео у Youtube чи соціальні мережі. Відтепер і у нас будуть відеодокази у разі проблем", - говорить інспектор відділу держнагляду та контролю за безпекою на транспорті Віктор Тресняк.

Правоохоронці сподіваються, що за результатами пілотного проекту у перспективі зможуть використовувати відеокамери і для доведення провини зловмисників під час судових засідань, аби зробити боротьбу з нелегалами та порушниками "на колесах" ефективнішою.

У свою чергу, керівник Укртрансбезпеки Хмельниччини Віталій Дзюба зазначив, що з працівниками управління вже провели відповідний інструктаж по роботі з новітньою технікою. Також посадовець сподівається, що інновація дозволить збільшити рівень довіри до транспортників з боку автомобільної громади та матиме такий же позитивний ефект, як і для патрульної поліції. Таким чином правоохоронці мають три місяці часу для доведення ефективності новацій.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері