Українцям пропонують винагороду за викриття корупції

10% від суми за викриття хабара, - такий законопроект зареєстрували у Верховній Раді
Depo.
9 серпня 2016 09:55
ФОТО: depo.ua
Українцям пропонують винагороду за викриття корупції
Українцям пропонують винагороду за викриття корупції

 Громадянам України за сприяння у викритті корупційних схем обіцяють 10 відсотків від вкраденої корупціонером суми - повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт ВР.

Відповідний проект закону вже опублікований на сайті Верховної Ради. Суть законопроекту полягає у тому, щоб стимулювати простих українців допомагати правоохоронним органам викривати корупцію. Крім цього, після викриття корупціонера на час досудового розслідування людині надаватиметься захист.

"У випадку, якщо розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам дозволило повернути кошти до бюджету викривачу виплачується грошова винагорода у розмірі 10 відсотків повернутих коштів. Така практика існує в інших європейських країнах та зарекомендувала себе, як ефективний механізм заохочення викривачів та наповнення державного бюджету", - йдеться у пояснювальній записці до проекту Закону України "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам".

Народний депутат Олена Сотник зазначила: "Головним питанням сьогодні є подолання страху громадян перед обличчям корупції. Тому цей закон вкрай необхідний". Також експерти погодилися, що прийняти закон про викривачів буде непросто, і слід бути готовими до численних перешкод.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та