Українців застерігають - у 18 країнах європейського регіону є вірус Зіка

МЗС рекомендує громадянам України виявляти обачність
Depo.
13 червня 2016 18:01
ФОТО: depo.ua
Українців застерігають - у 18 країнах європейського регіону є вірус Зіка
Українців застерігають - у 18 країнах європейського регіону є вірус Зіка

В МЗС розробили й рекомендації громадянам України у зв’язку зі зростанням у 18 країнах європейського регіону ризику локальної передачі вірусу Зіка, повідомляє Depo.Хмельницький.

Зростання захворюванності спостерігається у таких країнах: Франція, Італія, Мальта, Хорватія, Ізраїль, Іспанія, Монако, Сан-Марино, Туреччина, Греція, Швейцарія, Болгарія, Румунія, Словенія, Грузія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, а також в окремих географічних районах – на о.Мадейра (Португалія) і на північно-східному узбережжі Чорного моря.

МЗС рекомендує українцям, особливо вагітним жінкам, дітям, хворим і літнім людям, які проживають чи планують здійснити поїздки в ці європейські країни, виявляти обачність щодо зазначеного ризику, використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває якомога більшу частину тіла.

Для захисту від укусів комарів у приміщеннях застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закривати двері і вікна.

Крім цього важливо позбутися можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати або накривати ємності, в яких може накопичуватися вода.

"Громадянам України, які перебувають в зонах ризику ураження вірусом Зіка, слід врахувати, що вірус передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes, а в тому числі статевим шляхом. Вірус є збудником захворювань на мікроцефалію, вроджену аномалію головного мозку у новонароджених, а також високим ризиком інфікування іншими видами небезпечних захворювань, такими як лихоманка денге та чікунгунья," – йдеться на сайті відомства.

У разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), необхідно невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький