Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО

Сьогодні перші з них отримали сертифікати міжнародного зразку і завершили перший курс спецпідготовки
Depo.
14 травня 2016 22:23
ФОТО: depo.ua
Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО
Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО

29 випускників інструкторів-спепризначенців студіювали програму НАТО непростих 6 місяців, повідомляє Depo.Хмельницький.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 1

Тепер вони тренуватимуть українських командирів та інструкторів для елітних підрозділів Сил спеціальних операцій. Вчилися хлопці, а їх середній вік 25-27 років, в фахівців Об'єднаної багатонаціональної групи, у складі якої спецпризначенці із США, Латвії, Литви та Естонії.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 2

Начальник навчально-тренувального Центру Сил спецоперацій із позивним Оріон каже: "Були певні проблеми, особливо з переорієнтацією особового складу на нові формати і методи підготовки. Методика підготовки сил спеціальних операцій всіх західних країн, включаючи збройні сили США, Литви, Естонії, Латвії – мають єдині стандарту. Наші ж дотепер різнилися з їхніми."

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 3

А ще переконаний: "Не менше 6 місяців має бути підготовка особового складу і після цього терміну залишаються тільки мотивовані військовослужбовці."

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 3

Зі 150 кандидатів на навчання лише 109 змогли пройти попередній відбір. Дійшли ж до фінішу – 29. Проте, військовослужбовці кажуть, що це прекрасний результат.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 4

Підполковник, старший координаційної групи командування Сил спецоперацій курсу Віталій Умінський розповів про особливості вишколу: "Изначально проходил тестовый отбор, трехнедельный – селекция называеться, включая черную неделю, черную пятницу. Потом, люди после отсеивания приступили к двум фазам основного курса, опять таки, по стандартам НАТО. Нас пришло к выпуску порядка 20%."

І розтлумачує результат: "По статистике, в таких же, аналогических подразделениях стран НАТО доходит до финиша 10-15%, у нас пришло 20%. Инструктора-специалисты из-за рубежа, которые нам помогали, очень довольно таким результатом."

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 5

Курс тривав від листопада. Хлопцям було справді непереливки. І вже сьогодні відверто розповідають про труднощі, які вдалося подолати.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 6

"Курс сам по собі - це дуже важке випробування, важким було все. Але так само все все було дуже цікавим, динамічним, живим, - ділиться сьогоднішніми вже кмоціями офіцер-спецпризначенець з позивним Семен. - Весь курс, здавалося, побудований на тому, що систематично не годують, не дають спати і постійно підсилюють фізичні навантаження."

Разом з тим і додає: "Навантаження таким чином розраховані, що ви не можете там покалічитися. А ставка робиться на вашу психічну витривалість. Тобто, якщо ви розумово, ментально переборюєте себе – ви цей курс пройдете."

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 7

Випуском перших інструкторів, кажуть очільники ЗСУ, закладається міцний фундамент нової школи підготовки спецпризначенців у навчально-тренувальному центрі Сил спеціальних операцій, адже головна цінність підрозділу – сержант-інструктор.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 8

"Особливістю курсу є те, що всі кандидати добровільно виявили бажання пройти цей вишкіл, закінчити цей курс і бути інструкторами для підготовки біців сил спеціальних операцій," – каже Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко.

І розповідає про наступне найближче інструкторів: "Взагалі система підготовки має бути багаторівнева і одним курсом кваліфікаційним ця підготовка не закінчується."

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 9

Перші спецпризначенці навчалися на базі Хмельницького 8 полку, в подальшому ж наступні курси проходитимуть в новоствореному навчально-тренувальному центрі Сил спеціальних операцій, який базується на Житомирщині. Тут вчитимуть уже за світовими стандартами фахівців різних напрямів бойовій, військово-професійній та психологічній готовності виконувати завдання в будь-яких умовах.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 10

Раніше навчатися за програмою НАТО можливо було лише за кордоном. А створення Сил спеціальних операцій планують завершити в Україні до 2018 року.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 11

Нагадаємо, участь в урочистостях з нагоди випуску взяли Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко, воєнні аташе США, Латвії, Литви, Естонії, командири частин спеціального призначення, представники місцевих органів влади і самоврядування.

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 12

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 13

Українські спецпризначенці вже мають власних професійних інструкторів за стандартами НАТО - фото 14

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький