Українські дизелі працюватимуть на біогазі

Завершуються наукові розробки проекту, що передбачає переобладнання дизельних двигунів для роботи на біометані
Depo.
17 жовтня 2016 11:11
ФОТО: depo.ua
Українські дизелі працюватимуть на біогазі
Українські дизелі працюватимуть на біогазі

Науковці ЧДТУ завершують виконання державного замовлення –  розробку можливості використання альтернативних джерел енергії, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Прочерк".

Черкаські розробники переконані, що біопаливо - це форма збереженої сонячної енергії, що працює через процес фотосинтезу під час росту рослин. До того ж воно безпечне для довкілля і можевирішити проблему залежності України від нафти, як джерела енергії.

Доцент кафедри Автомобілів та технологій їх експлуатації ЧДТУ  Ігор Шльончак зазначає: "Ми завершуємо роботу над переобладнанням дизельних двигунів для роботи на стиснутому природному газі. Для України надзвичайно актуальною є не лише  необхідність  забезпечення альтернативними видами енергії, але й проблема збереження довкілля - зменшення викидів у атмосферу шкідливих речовин. На вирішення обох цих проблем і спрямовано наш проект, що передбачає переобладнання дизельних двигунів для роботи на біометані. Цей продукт переробки сільськогосподарських, виробничих і побутових відходів на сьогодні є одним із найперспективніших альтернативних джерел енергії для України. На сьогодні ми уже провели дослідження адаптації до його використання на двигунах автобусів "Богдан" - і плануємо остаточно завершити розробку до кінця року."

Це неперший винахід кафедри у сфері  пошуку альтернативних  джерел енергії.

Черкаські фазівці провели адаптацію дизельних двигунів для використання біопалива – продукту переробки ріпакової олії, що також виробляється хіміками ЧДТУ.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та