Українські дизелі працюватимуть на біогазі

Завершуються наукові розробки проекту, що передбачає переобладнання дизельних двигунів для роботи на біометані
Українські дизелі працюватимуть на біогазі
Українські дизелі працюватимуть на біогазі

Науковці ЧДТУ завершують виконання державного замовлення –  розробку можливості використання альтернативних джерел енергії, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Прочерк".

Черкаські розробники переконані, що біопаливо - це форма збереженої сонячної енергії, що працює через процес фотосинтезу під час росту рослин. До того ж воно безпечне для довкілля і можевирішити проблему залежності України від нафти, як джерела енергії.

Доцент кафедри Автомобілів та технологій їх експлуатації ЧДТУ  Ігор Шльончак зазначає: "Ми завершуємо роботу над переобладнанням дизельних двигунів для роботи на стиснутому природному газі. Для України надзвичайно актуальною є не лише  необхідність  забезпечення альтернативними видами енергії, але й проблема збереження довкілля - зменшення викидів у атмосферу шкідливих речовин. На вирішення обох цих проблем і спрямовано наш проект, що передбачає переобладнання дизельних двигунів для роботи на біометані. Цей продукт переробки сільськогосподарських, виробничих і побутових відходів на сьогодні є одним із найперспективніших альтернативних джерел енергії для України. На сьогодні ми уже провели дослідження адаптації до його використання на двигунах автобусів "Богдан" - і плануємо остаточно завершити розробку до кінця року."

Це неперший винахід кафедри у сфері  пошуку альтернативних  джерел енергії.

Черкаські фазівці провели адаптацію дизельних двигунів для використання біопалива – продукту переробки ріпакової олії, що також виробляється хіміками ЧДТУ.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та