Страшний сон Кремля: Як українські авіатори вчаться співпраці з НАТО (ФОТО)

Авіаційна компонента Rapid Trident - 2017 шліфує алгоритм роботи участі військово-транспортної авіації, який використовується в арміях країн НАТО

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Страшний сон Кремля: Як українські авіат…

На базі аеродрому бригади тактичної авіації імені Петра Франка стартувала практична фаза авіаційної компоненти навчань і фінішувала на Яворівському полігоні Львівської області.

Військово-транспортні літаки Ан-26 зі складу Повітряних Сил ЗСУ та американський С-130J "Геркулес" виконали десантування вантажів в інтересах Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій в районі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що дислокується на Львівщині.

Під час український транспортник Ан-26 завантажив певну кількість умовного озброєння та спорядження для підрозділу ССО ЗСУ і шляхом парашутного десантування доставив його у визначений район. "Аналогічний вантаж в інтересах визначених підрозділів і частин Сухопутних військ виконав і американський військово-транспортний літак С-130J, який злетів з військового аеродрому в Старокостянтинові," - розповів старший національний представник авіаційної компоненти навчань полковник Валерій Сморжанюк.

У найбільший американський літак сімейства "Геркулес" помістили продуктові пакети швидкого харчування.

Загалом американська сторона представлена півсотнею авіаторів-резервістів. "Резервісти мають іншу спеціальність в цивільному житті, але зараз вони тут під час навчань, - каже представник Нацгвардії штату Каліфорнія (США), майор Кімберлі Хоуман. - Тут ми намагаємося навчитися та знайти найкращий шлях для співпраці".

Також американські військові льотчики та інженерно-технічний персонал проводив для своїх українських колег теоретичні та практичні заняття з методики, особливостей, правил, способів кріплення, перевезення і десантування та заходів безпеки. "Нам добре відомо, що українські військові пілоти добре навчені у перевезенні різних типів вантажів, особового складу повітряним шляхом та їх десантування у заданий район, - зауважує старший національний представник авіаційної компоненти навчань офіцер Військово-повітряних сил США майор Тод Морган - Разом з тим, ми спільно відпрацювали весь алгоритм роботи участі військово-транспортної авіації в умовах, максимально наближених до бойових, який прийнятий і успішно використовується при виконанні подібних місій у арміях країн НАТО."

За словами американського офіцера, найголовніша мета повітряної компоненти цих навчань - досягнення єдиного підходу, що необхідно для подальшої успішної співпраці українських Повітряних Сил в будь-яких спільних навчаннях чи тренуваннях з льотними екіпажами країн, які є членами військово-політичного блоку НАТО. "У нас немає складностей. Але завдання, що надходить зі штабу Rapid Trident, постійно змінюються, нам потрібно якимось чином швиденько втілити їх у життя," - ділиться емоціями старший національний представник ЗСУ авіаційної компоненти навчань полковник Валерій Сморжанюк.

Українські пілоти не вперше працюють пліч-о-пліч з іноземцями. Навчалися з пілотами Польщі, США, з пілотами Данії. Раніше брали участь в аналогічних навчаннях сухопутних військ. Та й в повітряних силах також проводяться міжнародні навчання "Безпечне небо". За словами Кімберлі Хоуман, під час цього навчання, незалежно від звання - чи то рядовий склад, чи то полковники, - всім було цікаво дізнатися щось нове, працювати разом.

Довелося і американцям наблизитися до реальність української АТО: "Геркулес" літав в Чугуїв, звідки забирали поранених бійців. "Вразила професійність українських пілотів, які спільно працювали з американцями, також медики, що працювали на борту," - каже Хоуман, яка в цивільному житті працює вчителькою та виховує двох синів.

Завершувалася ця фаза навчань на Яворівському полігоні. Тут підрозділи десантно-штурмового батальйону занурились у зону відповідальності і, згідно із задумом, здійснили забезпечення охорони й оборони майданчика приземлення логістичного вантажу, який на парашуті скидали з американського "транспортника". Десантники злагоджено евакуювали вантаж із небезпечної ділянки місцевості та доставили його до кінцевого місця призначення.

В заключний день командно-штабного навчання із залученням військ Rapid Trident - 2017 військовослужбовці мають остаточно знищити умовного агресора та приступити до стабілізаційних дій у зоні своєї відповідальності.

Нагадаємо, цього року у військових маневрах бере участь безпрецедентна кількість учасників – близько 2500 військовослужбовців з 15 країн світу. Окрім України та США, до навчань залучено військовослужбовців з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великобританії.

Найбільші іноземні контингенти – від армій США та Канади. Загалом близько 500 осіб. Вітчизняне угрупування, яке задіяне у міжнародному військовому навчанні (понад тисяча осіб), представлене військовослужбовцями однієї з механізованих бригад Сухопутних військ ЗС України, бригади ВДВ ЗС України, інженерно-саперними підрозділами, окремим підрозділом Національної гвардії України тощо. Переважна більшість українських військовослужбовців має досвід участі у бойових діях в зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme