Українські армійці отримали сучасну трикоординатну радіолокаційну станцію 79К6 "Пелікан"

"Пелікан" контролює та управляє повітряним рухом, а повітряні цілі виявляє на відстані до 400 кілометрів

Збройним Силам України передали на озброєння сучасну трикоординатну радіолокаційну станцію 79К6 "Пелікан" відповідно до домовленостей Міноборони, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Радіолокаційна станція побудована на базі цифрової фазованої решітки (ФАР) і має 12 незалежних прийомних променів, що забезпечують виявлення повітряних об'єктів у кутомістному секторі до 55 градусів.

Однією з ключових особливостей "Пелікану" є висока середня потужність випромінюваного сигналу - 6 кВт, яка досягається за рахунок застосування сучасного багатопроменевого клістронного передавача. Таке значення більш ніж у три рази перевершує значення середньої потужності сучасної транзисторної РЛС. А висока стабільність передавальної системи в поєднанні з високою частотою повторення зондувальних імпульсів дозволяють ефективно гасити пасивні перешкоди і виявляти цілі з малими радіальними швидкостями.

Уся апаратура "Пелікана" розміщується в одній транспортній одиниці. Призначена для використання в якості інформаційної ланки в підрозділах нашого війська для контролю та управління повітряним рухом. Станція забезпечує виявлення, супровід і вимір трьох координат повітряних об'єктів та їх шляхової швидкості без перешкод і при наявності активних і пасивних перешкод, а також їх комбінованого впливу; визначення державної належності повітряних об'єктів, отримання від своїх літаків індивідуальної та польотної інформації.

РЛС також можна використовувати для взаємодії з командними пунктами регіональних та вищестоящих національних АСУ, і що особливо важливо - у складі зенітно-ракетних військ для видачі цілевказівок зенітно-ракетним комплексам.

Поява в українській армії РЛС 79К6 дозволила автономно застосовувати зенітні ракетні дивізіони С-300 ПТ/ПС. Крім того, можливе застосування 79К6 в бригадній структурі (6 дивізіонів).

За основними тактико-технічними характеристиками РЛС 79К6 не поступається зарубіжним аналогам. Наприклад, поширеній американській РЛС AN/TPS-75 виробництва компанії Northrop Grumman, яка здатна виявляти швидкісні, висотні, малорозмірні повітряні цілі.

Як стверджують українські розробники, вартість однієї РЛС 79К6 "Пелікан" порівняно із зарубіжними аналогами, в два рази менша.

Максимальна дальність виявлення цілі становить 400 км. Однак при ЕПР (ефективні поверхні розсіювання) 3-5 м2 дальність виявлення при висоті польоту цілі 100 м складає 40 км, при висоті 1000 м - 110 км, а на висоті 10-30 км - 300-350 км.

Нагадаємо, новітню розробку "Укроборонпрому" - "Пелікана" вперше протестували в умовах максимальних навантажень минулої осені.

Довідково. Підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра" почало розробку "Пелікану" ще за радянських часів. Проте договір на створення РЛС уклали у 1992 році вже з Міністерством оборони України. У зв'язку з обмеженим фінансуванням, науково-конструкторська документація на РЛС 79К6 розроблялася аж до 2000 року, а перший дослідний зразок виготовфлф в 2006-му. У цьому ж році були проведені державні випробування, а в 2007 році РЛС офіційно прийнята на озброєння вітчизняного війська.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький