UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У жнивну кампанію активізувався й антирейдерський штаб Хмельниччини

Посадовці обіцяють захистити повною мірою права аграріїв та селян 

У жнивну кампанію активізувався й антире…

Під керівництвом голови облдержадміністрації Вадима Лозового за участю заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Олени Сукманової, представників сільськогосподарських підприємств області відбулося засідання обласної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, передає Depo.Хмельницький.

З моменту створення антирейдерського штабу в області розглянуто 14 заяв, які стосувались різних ситуацій, зокрема: незаконного припинення прав оренди земельних ділянок; повернення землі, яка належить професійно-технічному навчальному закладу; викрадення врожаю; незаконного розподілу земельних ділянок; скасування рішень про державну реєстрацію права оренди земельних ділянок; перешкоджання у здійсненні господарської діяльності та недопущення неправомірного заволодіння майном та інше.

Як запевняють в прес-службі ОДА, фактично кожна третя заява безпосередньо стосувалась фактів незаконного захоплення земель, за якими правоохоронними органами встановлено ознаки кримінальних правопорушень та відкрито три кримінальних провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Насьогодні на контролі залишається 3 звернення щодо незаконного захоплення земельних ділянок та вчинення перешкод у їх користуванні (звернення жителів сіл Сахнівці та Влашанівка Ізяславського р-ну, ДП "Агроспецсервіс" с. Цвітоха Славутського р-ну, а також минулорічне звернення жителів Староушицької селищної ради та Колодіївської сільської ради Кам'янець-Подільського р-ну).

Нагадаємо, особливо гостро дане питання постає в період проведення посівних робіт та збору врожаю. Оскільки, так звані рейдери, використовуючи юридичну малограмотність громадян, довірливість агровиробників, своїми злочинними діями намагаються відібрати землю і врожай, Уряд в квітні цього року було відновив роботу штабів з протидії аграрному рейдерству.

З ініціативою відновлення роботи таких штабів по Україні виступив міністр юстиції Павло Петренко.

Хмельниччина стала однією з перших областей, в якій створили оперативний антирейдерський штаб. До його складу ввійшли керівники облдержадміністрації, прокуратури краю, територіальних органів Мін'юсту, Національної поліції, СБУ, Держгеокадастру та представники агробізнесу.

"Антирейдери" чи не одразу ж виявили спробу захоплення 1,5 тисячі гектарів державних земель на Кам'янеччині.

Громади селища Стара Ушиця, сіл Колодіївка, Гораївка обурені до краю, адже земля вже невдовзі мала бути розпайована між місцевими працівниками колишнього радгоспу. Держава та місцеві бюджети також втратили надходження, адже до цього земля була в оренді.

Депутати Хмельницької облради обіцялися вирішити земельну проблему колодіївчан, адже селяни вийшли на протест, вимагаючи від обранців навести лад у виділенні землі.

Найбільшим успіхом антирейдери називають повернення землі у держвласність у селах Кам'янець-Подільського району.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme