У вересні буханець хліба для хмельничан знову подорожчає

У Хмельницькому ціна на хліб зросте майже на 20%
Depo.
30 серпня 2016 17:40
ФОТО: depo.ua

Уже у вересні буханець хліба коштуватиме близько 10 грн, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 0382.

Таку думку висловив експерт агропромислової галузі Денис Марчук.
Ціни зростуть не лише через скасування із 15 серпня на три місяці держрегулювання націнок на основні соціальні продукти, а й через чергові зростання тарифів на комунальні послуги, а саме електроенергії.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко зазначив: "Зростання ціни на соціальні продукти харчування поки не спостерігалося. Але це затишшя перед легкою осінньою турбулентністю. Вже у вересні ми побачимо подорожчання на половину наших щоденних продуктів. Рітейлери вже почали заявляти, що вони давно працювали з низькою рентабельністю, тому будуть підвищувати маржу. Упевнений, що це торкнеться в першу чергу соціальних продуктів, оскільки максимальна націнка в 15% (її обмеження державою) була припинена Кабінетом міністрів. Основні валюти зросли на 2%, що призведе до перерахунку вартості нового врожаю. Тому ми отримаємо ціновий сплеск вже у вересні на тлі подорожчання комунальних послуг".

Здорожчання хліба Олексій Дорошенко пояснює також тим, що в Україні зменшилася кількість виробників цього продукту. Проте він прогнозує, що восени знизяться ціни на моркву, буряки й цибулю. Крім того, як повідомлялося раніше, цукор дорожчати не буде, а ціни на гречку можуть знизитися.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та