У трьох містах Хмельниччини агітували за незареєстрованого кандидата у президенти

У Хмельницькому, Деражні та Кам'янці-Подільському агітували за потенційного кандидата Руслана Кошулинського

У трьох містах Хмельницької області - Деражні, Хмельницькому та Кам'янці-Подільському - агітували за потенційного кандидата Руслана Кошулинського і роздавали друковані матеріали з ознаками дочасної агітації, передає Depo.Хмельницький з посиланням на дані спостерігачів ГМ "Опора".

"Інформацію про агітацію в Деражні розмістили у Facebook на сторінці "ВО "Свобода" Хмельницька обласна організація" 28 січня з підписом "Деражня підтримує Кошулинського ✔️", а ще 26 січня на цій сторінці з'явився допис "Кам'янець-Подільський підтримує Кошулинського ✔". Про агітацію в Хмельницькому повідомляв у Facebook користувач Василь Новачок: "Агітую за Кошулинського в Дубове. Козацька 54. Підходьте)" 27 січня. А користувач Роман Адамович 26 січня на своїй сторінці у соцмережі писав: "Сьогодні з депутатом Хмельницької міської ради Яровою Анастасією спілкувалися з людьми на наметі у центрі міста. Також агітували за єдиного кандидата в президенти від націоналістів Руслана Кошулинського", - повідомили на сайті "Опори".

Спостерігачі також наголосили, що згідно з ч. 1 ст. 57 Закону України "Про вибори Президента України", передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією. Однак станом на ранок 28 січня висуванець ВО "Свобода" не був зареєстрованим кандидатом, хоча й подав відповідні документи до ЦВК 23 січня. Крім того, ще 15 листопада 2018 року ЦВК оприлюднила заяву про те, що така практика, як дочасна агітація, може призвести до порушення принципу рівності.

"На фото, опублікованих у Facebook, видно партійну газету ВО "Свобода" з фото Руслана Кошулинського на першій шпальті та календар із його зображенням. Матеріали, які роздавали з наметів із символікою ВО "Свобода", передусім календар зі словами "Руслан Кошулинський - єдиний вибір українців", можуть мати ознаки дочасної агітації", - додають спостерігачі громадянської мережі.

Нагадаємо, на Тернопільщині радикали збирають персональні дані виборців.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький