У трьох дітей на Чемеровеччині ледь не відібрали хату

Дівчатам зберегли житло рішенням суду
Depo.
18 жовтня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua
У трьох дітей на Чемеровеччині ледь не відібрали хату
У трьох дітей на Чемеровеччині ледь не відібрали хату

За втручання Городоцької місцевої прокуратури захищено права трьох неповнолітніх та накладено заборону на відчуження будинку, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт відомства.

У червні матір трьох рідних сестер (віком 9, 14 та 17 років) -  жителів Жерді Чемеровецького району рішенням суду позбавили батьківського права. Одну з дівчаток передали під опіку іншій жінці, а двох інших влаштували до державних навчальних закладів, оскільки рідна матір не дбала про дітей, не займалась їх вихованням та утриманням.

"Однак, приймаючи рішення про позбавлення матері батьківських прав, суд не врахував важливу норму Закону України "Про охорону дитинства", - каже керівник Городоцької місцевої прокуратури Сергій Стецюк, -  Згідно з нею, у разі передачі такої категорії дітей під опіку, влаштування в спеціалізовані будинки тощо, житло, в якому вони проживали, зберігається за дітьми протягом усього часу перебування їх в опікунів чи цих закладах незалежно від того, чи проживають у житловому приміщенні інші члени сім’ї."

Правоохоронці в інтересах неповнолітніх звернулася в суд з позовом про накладення заборони на відчуження житлового будинку у с. Жердя, де раніше проживали діти, до досягнення ними повноліття.

Позовні вимоги прокуратури суд задовільнив та на цей час рішення набрало законної сили.