У ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" оприлюдинили свої борги
Керівник шепетівської теплопостачальної компанії Олександр Пустовойт оприлюднив відкрите звернення
Очільник підприємства Олександр Пустовойт розповів про діяльність ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" та походження всіх існуючих брогрів у відкритому зверенні, повідомляє Depo.Хмельницький.
Борг ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" станом на 06 листопада 2018 року становить 56 135 309 грн (за офіційними даними сайту НАК "Нафтогаз України").
Між ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" та Шепетівською міською радою 02 грудня 2011 року був укладений договір концесії. З 01 травня 2012 року товариству передано в управління комунальне підприємство "Шепетівське підприємство теплових мереж". Станом на 01 травня 2012 року комунальне підприємство вже боргувало ПАТ "НАК "Нафтогаз України" близько 17 700 000 грн. Також комунальне підприємство заборгувало 2 016 649,5 грн ДК "Газ України".
Так ТОВ "Шепетівка Енергоінвест", фактично розпочало надавати послуги з теплопостачання лише з початку опалювального сезону 2012-2013 рр. з борговими зобов'язаннями за спожитий природний газ для опалення міста Шепетівки у сумі майже 20 000 000 грн.
"За весь період свого існування ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" перерахувало за спожитий газ на рахунки НАК Нафтогазу 104 978 821,59 грн. Тому звинувачення у тому, що підприємство не сплачує за газ є безпідставними, - стверджує Олександр Пустовойт. - Питання, звідки ж взявся борг? Розповідаю, при чому всі цифри мають документальне підтвердження."
І далі продовжує свою нехитру арифметику.
Щороку держава збільшує борг перед ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" по різниці в тарифах - це відшкодування із бюджету суми грошей за невідповідність тарифів, тобто, коли затверджений тариф не покриває реальних витрат. Підприємство ще й досі не отримало різницю в тарифах в сумі 40,7 млн грн, пільги та субсидії за минулий опалювальний період в розмірі 4,2 млн грн.
Борг населення перед ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" за отримані послуги станом на 01 листопада 2018 року становить 9,25 млн грн.
Тож провівши підрахунки, очевидно наступне - підприємство не має можливості в повній мірі розрахуватися за газ поки має таку суму дебіторської заборгованості.
На початок минулого сезону для ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" в тарифах на послугу централізованого опалення та постачання теплової енергії виконавчим комітетом Шепетівської міської ради встановлено нульовий рівень рентабельності, тобто для того, щоб провести поточні ремонти та замінити теплові мережі підприємство вимушене використовувати обігові кошти, а це знову ж таки призводить до накопичення боргів за газ, а в цьому році тариф взагалі не перезатверджувався навіть не зважаючи на зростання вартості природного газу, електроенергії та заробітної плати.
"Подібна ситуація складається не лише в місті Шепетівка - практично кожен теплопостачальник зіштовхується з тими ж самими проблемами, - переконує Олександр Пустовойт. - Борги перед НАК Нафтогаз вище 50 млн грн має чи не кожне друге теплопостачальне підприємство в Україні."
На його думку, в одних містах влада допомагає теплопостачальникам в такій нелегкій справі, а в інших навпаки - ставить палки в колеса.
"Як це відбувається в Шепетівці - чиновники одну за одною переводять бюджетні установи на індивідуальне газове опалення за бюджетні кошти, а потім передають ці об'єкти в управління приватним компаніям, керівниками яких є місцеві депутати, прибічники міського голови. Посадовцям - бізнес на довгі роки, а містянам - високий тариф, проблеми із своєчасним початком опалювального сезону," - стверджує Олександр Пустовойт.
І співставивши всі ці фактори, озвучує свій висновок - сфера централізованого теплопостачання є збитковою, а схема подачі тепла централізовано в даному часі є неефективною та високо-затратною. Без втручання держави вона приречена на загибель. Якщо на це не звернути увагу зараз, то через кілька років ситуація буде ще складнішою - держава не виконуватиме своїх зобов'язань, споживачі в силу тих чи інших обставин не зможуть вчасно розрахуватися за отримані послуги, теплопостачальники не розрахуються за газ. В результаті – опалювальний сезон під загрозою в масштабах всієї держави.
Разом з тим, як керівник теплопостачального підприємства ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" висловлює свою готовність до співпраці, і разом з іншими керівниками підприємств, що надають послуги централізованого опалення (повірте, охочих буде багато, адже проблеми практично скрізь однакові), готовність боротися за відновлення галузі теплопостачання в цілому по Україні.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький