UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Тернополі зібрали позачергово Координаційну групу Антитерористичного центру СБУ

У зв’язку із низкою посягань на життя і здоров’я краян, вчинених із застосуванням саморобних вибухових пристроїв, борці із тероризмом узгодили заходи з посилення контролю за розвитком оперативної ситуації в обласному центрі, а також попередження аналогічних протиправних проявів у майбутньому

У Тернополі зібрали позачергово Координа…

У Тернопільському управлінні СБУ відбулось позачергове засідання Координаційної групи Антитерористичного центру Служби безпеки України, передає Depo.Тернопіль.

Як інформують в прес-службі відомства, співробітники СБУ, в межах своїх повноважень, надають всебічне сприяння органам внутрішніх справ у розслідуванні таких злочинів, а також взаємодіють із державними органами і громадянами у напрямку недопущення можливих шкідливих наслідків від потенційного використання вибухових пристроїв у місцях масового перебування людей.

Правоохоронці звертається до краян із проханням зберігати пильність і пам’ятати, що їхня безпека залежить не тільки від професіоналізму правоохоронців, а й від уважності та правильності дій кожного із потенційних учасників екстремальної ситуації.

"Просимо громадян невідкладно інформувати правоохоронні органи про виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів, залишених без нагляду транспортних засобів, перебування в регіоні підозрілих осіб," - кажуть в УСБУ.

Принагідно радять дотримуватися таких рекомендацій щодо поведінки при виявленні підозрілого предмета, який може виявитись вибуховим пристроєм:

- якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен бути в цьому місці, то не залишайте цей факт без уваги;
- якщо виявили річ у громадському транспорті, в якої немає господаря, опитайте людей, що перебувають поруч. Намагайтеся встановити чия вона і хто її міг залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водія. 
- якщо виявили невідомий предмет у під'їзді свого будинку, то опитайте сусідів, можливо він належить їм. Якщо власник не встановлений ‒ негайно повідомте про знахідку у найближче відділення поліції.
- якщо виявили невідомий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію або охорону.

У всіх перерахованих випадках:
- не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;
- зафіксуйте час виявлення предмету;
- намагайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;
- обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (пам'ятайте, що ви є дуже важливим свідком).

Адже зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

"Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями ‒ це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань, - наголошують силовики. - Роз'ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, може бути небезпечним."

Нагадаємо, сьогодні біля воріт тернопільського ректора лежав пакет із невідомим вмістом. Вранці чоловік підняв знахідку й одразу ж пролунав вибух. Як розповіли свідки, вибухова хвиля була на відстані більше кілометра. Постраждалий та його дружина - в лікарні.

Тим часом копи розпочали кримінальне провадження за фактом замаху на вбивсто.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme