У Тернополі просто неба продемонструють більше півсотні дослідів

У Файному місті влаштовують традиційний "Науковий пікнік"

Побачити чимало різних дослідів та поекспериментувати зможуть тернополяни 19 травня на Театральному майдані, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на "Тернополяни".

Протягом дня діятиме понад 40 наметів, де проводитимуть лекції, показуватимуть винаходи молодих науковців, робототехніку,  влаштують змагання дронів, запуск ракет, виверження вулканів та безлічі дослідів пов’язаних з водою.

Як розповіла організаторка заходу Христина Білінська, тема цьогорічних "Наукових пікніків" – рух: "Ми не даремно кажемо, що наука, як рух, – це все, що нас оточує. А рух – це великий показник, бо він зустрічається повсюди – в хімії, фізиці, біології, філософії, психології. На заході гості також зможуть під час експериментів побачити, як проявляється рух. А висвітлюватимуть теоретично цю тему наші лектори."

Загалом анонсовано понад 500 експериментів, а про бажання брати участь у "Наукових пікніках" заявило більше 350 учасників. Можна очікувати понад 46 команд, адже люди вже зареєструвалися. До того ж меншає повторюваність дослідів.

Дівчина додала, що в минулі роки до "Наукових пікніків" долучалися учасники навіть з маленьких населених пунктів Тернопільщини.

Про користь та актуальність події говорив і начальник відділу сім'ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний: "Ми хочемо, щоби в рамках заходу  до науки "доторкнулася" не тільки молодь з Тернополя та ближніх населених пунктів, але й дальніх. Прагнемо розширювати захід, аби показувати дітям і підліткам, що наука – це цікаво. Тому ми, спільно з організаторами заходу, стараємося проводити "Наукові пікніки" в районних центрах та громадах Тернопільщини. Саме цьогоріч проект щодо пікніків посів переможне місце. Це дозволить нам провести захід у шести районах області – Кременецькому, Зборівському, Бережанському, Бучацькому,  Заліщицькому, Чортківському та Байковецькій громаді. Сподіваємося, що "Пікніки" пройдуть вдало і до них долучиться якомога більше дітей."

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький