У Старому Замку в Кам'янці досі збереглася середньовічна вбиральня

В одній із веж Фортеці зберігся туалет, збудований ще в середині ХVI сторіччя

У Старому Замку в Кам'янці досі зберегла…

У Старому замку на третьому ярусі вежі Лянцкоронської донині зберігся середньовічний туалет, збудований, найімовірніше, після 1540-х років, передає Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Як зазначають в музеї, вбиральню поюудували тоді, коли замурували проїзну браму на першому ярусі башти. Функціональні елементи туалету витесані з білого каменю, включно з сидінням, лотком для виведення нечистот і вентиляційним віконцем. "У більшості середньовічних замків не було ні вбиралень, ні каналізації, ні водопостачання. Тільки заможні власники замків мали спеціальні приміщення для задоволення своїх природних потреб", - кажуть історики.

Такі приміщення в Англії називалися гардеробами. Вони зображені на чималій кількості давніх гравюр у формі невеликої прибудови в стіні замку. Завдяки тому, що туалет помітно виступав зі стіни, випорожнення викидалися за мур замку, не торкаючись кам’яної (цегляної) кладки. Такі "ластівчині гнізда", хоч і дещо відмінної форми, існували в багатьох замках. При цьому "унітази" іноді робили в формі похилого жолобу, яким нечистоти стікали вниз. Їх ("унітази") виготовляли з дерева чи м’яких порід каменю, а розташовувалися вони над отвором, який відкривався назовні. Відходи виливалися безпосередньо на вулицю, рів тощо.

Вбиральні були досить холодними й мали вельми неприємний запах. Лише у невеликій частині замків існували туалети зі зливом. Так, у замку Ельц туалет розташовувався у круглій бічній вежі. Під час дощів нагорі вежі накопичувалася вода, потім відкривалася заслінка й нечистоти змивалися. Однак в посушливий період даний механізм не функціонував.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"