У соцмережах обговорюють доцільність закриття сільських шкіл

Людей неабияк турбує ситуація із закриттям малокомплектних шкіл. Проте, є й прибічники таких змін

У соцмережах обговорюють доцільність зак…

Не секрет, що напередодні виборів кандидати починають спекулювати на популістських ідеях і одне з таких болючих питань сьогодення - це закриття частини сільських шкіл, пише Depo.Хмельницький.

Для людей це дуже болюче питання, адже у разі закриття школи, дитині потрібно буде довше добиратися до іншого села, а село без школи - зникне.

Прибічники ж освітньої реформи сверджують: не все так страшно, просто людям нормально не пояснили виходи із ситуації.

По-перше, діє програма "шкільний автобус", дітей в інші населені пункти довозять. По-друге, основне призначення школи - це надання якісної освіти дітям. Жодна школа не створюється задля якихось робочих місць, а тим більш жодна школа не створюється задля збереження села. І якщо школа не може надати якісної освіти дітям, вона має бути безжалісно закрита, незважаючи ні на робочі місця, ні на галас сільських мешканців.

"Про яку якісну освіту можна вести мову в селі, коли в школі навчається з кілька десятків дітей, а деякі вчителі викладають одночасно хімію, фізкультуру і малювання?" - наголошують прибічники реформи.

І тут у гру вступають кандидати, які вміло грають на "потрібних" душевних струнах. Черговий кандидат чи можновладець твердо мовить: "Розберемось!", і заробляє собі політичні дивіденди під схвальні розмови радісних селян.

До слова, по Хмельницькій області, на учня міської школи витрачається державою порядка 7000 грн, а на учня сільської порядка 21000 грн (адже оплата праці, опалення, забирають значну частину бюджетів при малій кількості учнів у школі).

То чи не краще ці кошти пустити на створення кращих умов для навчання дітей у "кущових" школах, обладнати дітям комп'ютеризовані класи, дати нормальний та безлімітний доступ до інтернету.

Більше про освітню реформу читайте на khm.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme