ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Славуті не знають, куди подіти безпритульних собак

Міська влада хоче, аби тваринами опікувались громадські організації. Громада ж киває на комунальні служби
Depo.
14 вересня 2015 14:04
ФОТО: depo.ua
У Славуті не знають, куди подіти безпритульних собак
У Славуті не знають, куди подіти безпритульних собак

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі Славутської міськради, у місті гостро стоїть проблема безпритульних тварин.

Днями до діалогу було запрошено представників усіх сторін, дотичних до роботи міського притулку для бездомних тварин: комунальників, які мають забезпечувати належне його функціонування, волонтерів, які постійно працюють з бездомними тваринами, міських депутатів, котрі приймають відповідну програму і затверджують фінансування, а також представників виконавчого комітету.

Нагальність зустрічі була викликана необхідністю вироблення стратегії подальшого руху.

Справа в тому, що міська влада ініціювала проведення конкурсу з передачі міського притулку фізичним особам-підприємцям, чи громадським організаціям, які б могли фахово займатися цією справою. Але, на жаль, у Славуті поки не знайшлося бажаючих, хоча, уже було проведено 2 конкурси.

Міський голова запропонував залучити до справи громаду. За словами міського очільника, у місті є притулок для бездомних тварин, розрахований на 20 місць. Наразі ж у ньому перебуває 70 собак. За 8 місяців поточного року було виловлено 165 собак, стерилізовано - 95, відпущено - 67, передано господарям - 83 собаки.

Заступник міського голови Тетяна Солоха закликала волонтерів активніше залучати на допомогу небайдужих людей, а міських депутатів працювати із виборцями на своїх округах, роз'яснюючи суть проблеми.

Самі ж волонтери бачать вирішення питання лише у проведенні комплексу заходів і постійній системній роботі. Також волонтери запропонували звернутися до керівництва Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату з проханням посприяти в організації харчування безпритульних тварин.

В результаті - вирішили провести ще один - вже третій за рахунком - конкурс на предмет передачі міського притулку на утримання громадським організація чи підприємцям.

А до того часу міський голова доручив комунальникам продовжити роботу зі створення реєстру домашніх тварин, надалі проводити чіпування та стерилізацію безпритульних собак.

При цьому наголосив, що збільшення чисельності бездомних тварин - це питання взаємної відповідальності усієї громади і вирішити її можна тільки спільно.

Більше про безпритульних тварин - на khm.depo.ua