У регламенті Хмельницької міськради знайшлися помилки

Про це експерт Інституту політичної освіти заявив на засіданні круглого столу ”Об'єднання заради реформ: співпраця влади та громадськості’’
Depo.
12 травня 2016 17:41
ФОТО: depo.ua
У регламенті Хмельницької міськради знайшлися помилки
У регламенті Хмельницької міськради знайшлися помилки

Експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик знайшов у регламенті Хмельницької міської ради пункти, які суперечать законам України, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на НГП.
За словами експерта - пункт  про постійні комісії "За рішенням комісії засідання може бути закритим. Депутати, які не входять до складу цієї комісії, не мають права бути присутніми на закритому засіданні комісії"  порушує, щонайменше, чотири норм Закону України про місцеве самоврядування.
Далі він стверджує, що закон про місцеве самоврядування не передбачає, закритих засідань не тільки депутатських комісій, а й пленарних засідань ради. Місцеве самоврядування не має у своєму підпорядкування таких сфер, інформація про які може бути закритою.
Друга частина підпункту, також суперечить закону про статус депутата місцевої ради. За словами Случика, згідно з законом, депутати не тільки мають право перебувати на засіданні будь-якої комісії, а й мають право дорадчого голосу та право на виступ.
Також експерт Інституту політичної освіти вважає суперечливим - "Проект рішення може бути включений до порядку денного сесії без процедури оприлюднення у виняткових випадках, коли виникає необхідність прийняття рішень, пов’язаних із проведенням заходів, передбачених законодавством про надзвичайні ситуації природного, техногенного чи іншого характеру та інших невідкладних питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста. В такому випадку проект рішення погоджується з профільним виконавчим органом міської ради і юридичним відділом та розглядається постійними комісіями міської ради спільно у залі під час проведення пленарного засідання або у перерві пленарного засідання, про що приймається рішення як з процедурного питання".
Експерт рахує,  що варто вилучити цей пункт зі статуту, оскільки всі проекти рішень за 20 днів мають бути оприлюднені на сайті міської ради.
Ще один пункт Регламенту Хмельницької міської ради викликав у експерта великий подив. Каже, що раніше йому таке не траплялось.  Йдеться про "тлумачення рішень міської ради, їх окремих положень здійснює міська рада, про що приймається відповідне рішення. Тлумачення не повинно суперечити самому рішенню, іншим рішенням ради і не повинно створювати нові правовідносини. Текст тлумачення чинного рішення приймається радою у вигляді рішення за процедурою, передбаченою цим Регламентом".

Тарас Случик сподівається, що ці пункти потрапили в Регламенту помилково чи випадково і в подальшому депутати підготують проект рішення, і ліквідують суперечливі пункти.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та