У поверхневих водах басейну Дніпра на Хмельниччині чи не вся "таблиця Менділєєва"

Зафіксували екологи підвищений вміст розчинених органічних речовин, марганцю, нітритів, міді, заліза загального, хрому, фосфору загального, азоту амонійного та фенолів

Хмельницький обласний центр з гідрометеорології та Хмельницьке обласне управління водних ресурсів у 2016 році відбирали проби поверхневих вод річок, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією облдержадміністрації.

Поверхневі води басейну р.Дніпро характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних речовин, марганцю, нітритів, міді, заліза загального, хрому (+6), фосфору загального, азоту амонійного та фенолів.

Показник біохімічного споживання кисню перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 1,9 рази (найвище значення зафіксовано у листопаді у Случі нижче Старокостянтинова). Також показник БСК20 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 2,1 рази у воді Хомори (водозабір м.Полонне), у 2,4 рази – р.Случ (Чернелівка, зона водозабору), у 2,5 рази – р.Горинь (Славута, зона впливу ХАЕС).

За вмістом міді середнє значення перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 5,0 рази, за вмістом заліза загального – у 1,2 рази, за вмістом марганцю – у 8,2 рази (найвище значення зафіксовано у Случі, вище Старокостянтинова), за вмістом нітритів – у 2,6 рази, азоту амонійного – у 3,3 рази, фенолів – у 2,2 рази, за вмістом фосфору загального – у 1,3 рази.

Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 4,4 рази.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький