У Понінці на Хмельниччині через забруднене повітря почорніла худоба

Понінківські жителі звинувачують місцеву картонно-паперову фабрику в спричиненні екологічної катастрофи
Depo.
5 липня 2016 10:10
ФОТО: depo.ua
У Понінці на Хмельниччині через забруднене повітря почорніла худоба
У Понінці на Хмельниччині через забруднене повітря почорніла худоба

Підприємство вже три роки поспіль отруює викидами повітря, а токсичний шлак скидає не у спеціально відведених місцях, а де заманеться, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ПЦ.

Весь цей час понінківцям обіцяють вдосконалити систему очистки.
Фабрика для місцевих жителів перетворилася на справжнього монстра. За словами жительки Надії, на подвіррі все вкрите шаром сажі. Тварини та рослини чорного кольору - такого  "чорного" життя домашня худоба довго не витримує.

Масштабним забрудником підприємство із більше ніж столітньою історією стало кілька років тому, коли тут перейшли на використання низькоякісного вугілля. Саме відтоді, за спостереженнями понінківців, чорний дим труїть повітря, а токсичний шлак грунт.

Навесні 2016 року на сполох забили і жителі сусідньої Житомирщини, де зафіксували неабияке забруднення річки із масовою загибеллю риби. Згодом запідозрили: джерело засмічення - у Понінці.

Житомирські правоохоронці та екологи перевіряли фабрику, а керівництво підприємства перейнялося вдосконаленням очисних споруд. Утім, якщо із промисловими викидами у воду ситуація наче поліпшилася, то із забрудненням повітря та ґрунту все залишається як і раніше. Але понінківці кажуть, щоразу, коли у селище приїздить чергова комісія, на фабриці ретельно маскують результати своєї діяльності.

У листопаді 2014-го на фабриці запевняли: підприємство до кінця того ж року задіє новий твердопаливний котел вартістю 5 з половиною мільйонів гривень, який дозволить мінімізувати викиди у повітря.

Тож чорний дим, сажа та шлак й досі нікуди не зникають. Зневірені місцеві жителі у черговий раз звернулися до влади. Тепер у Понінку знов вирушить комісія з обласного центру.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький