У Полтаві презентували самогонний апарат з Хмельниччини

На широкий загал виставили єдиний в Україні самогонний апарат XVII сторіччя

Depo.
19 травня 2017 18:12
ФОТО: depo.ua

Унікальну знахідку - самогонний апарат з Хмельниччини часів козацтва, у Полтаві показали відвідувачам обласного Центру археології, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Полтава365".

Точно ідентифікувати вік пристрою допоміг скарб - золоті та срібні монети, знайдені поруч. Наймолодша з них датується 1648 роком.

До Полтави знахідку привіз завідувач обласного Центру археології краю В'ячеслав Шерстюк. Науковець каже, що придбав його в одного шукача старовини. Точно знає, що прилад виявили на Хмельниччині, поблизу фортеці Бар.

"Називати знахідку самогонним апаратом некоректно. Скоріше – прилад для виготовлення міцних напоїв. Адже вигнаний таким способом напій мав міцність 20-25 градусів, на відміну від 40-градусного самогону. На думку дослідників, такі апарати возили у продуктовому обозі за козацьким військом, тобто, він похідний. Дуже гарно збережений, повністю всі складові. Зроблений з міді та заліза, а кухоль, з якого пили, олов'яний. Іще один схожий ми знайшли аж у Стокгольмському музеї. На виставку ми передали апарат навіть без реставрації. Але, звісно, над ним треба працювати. Цікаво, що навіть "ремкомплект" зберігся з XVII ст - шматочки міді, щоб підлатати ємності, якщо якась із них почне текти", - розповідає археолог.

Нагадаємо, у Славуті демонструють раритетні гроші.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері