У Полонному юнаки пошкодили паркан гімназії

Суд вимагає у прокуратури перевірки обставин справи задля справедливої міри покарання дебоширів

Полонський районний суд направив у прокуратуру матеріали двох справ про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 173 Кодексу України про адміністративне правопорушення (дрібне хуліганство) двох жителів Полонного 16 і 18 років задля перевірки обставин, встановлених судом, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Апеляційого суду області.

Згідно з постановами суду, о 5.30 16 квітня 2019 року юнаки пошкодили огорожу Полонської гімназії, завдавши навчальному закладу матеріальної шкоди на суму 1000 грн. За цим фактом щодо них поліцейські склали протоколи про адміністративне правопорушення за вчинення дрібного хуліганства.

Утім, на думку суду, кваліфікуючі ознаки дрібного хуліганства в обох протоколах і матеріалах справи відсутні, адже за ст.173 КУпАП, дрібне хуліганство – це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Однак юнаки ще й умисно пошкодили майно гімназії. І саме цим діям поліцейські не надали кваліфікованої оцінки.

Тож Полонський районний суд вважає, що прокуратура повинна перевірити обставини, встановлені судом, і прийняти кваліфіковане процесуальне рішення – чи підлягають порушники адміністративній відповідальності, чи в їхніх діях все ж є склад кримінального правопорушення.

Нагадаємо, на 4 роки за грати потрапив грабфжник, що намагався підкупити копа.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький