ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У пластикові паспорти додадуть пункт про сімейний стан

А звичайну довідку про реєстрацію будуть видавати у додаток
Depo.
16 лютого 2016 12:20
ФОТО: depo.ua
У пластикові паспорти додадуть пункт про сімейний стан
У пластикові паспорти додадуть пункт про сімейний стан

Як повідомляє Depo.Хмельницький, з посиланням на "vesti-ukr", на додачу до пластикових паспортами, так званим ID-картками, українцям почали видавати звичайну довідку про реєстрацію.

В чіп паспорта жодні дані про реєстрацію або стан сім'ї вноситися не будуть.У деяких паспортних столах навіть радять цю довідку носити з собою. Хоча раніше повідомлялося, що дані про реєстрацію будуть перебувати в Єдиному електронному реєстрі, до якого відповідні служби будуть мати доступ. 

За словами спікера Держміграційної служби Сергія Гунько, паперові довідки про реєстрацію видаються тимчасово, а дані про прописку тепер будуть вшиватися в картку.

"Проблема в тому, що поки не скрізь є обладнання для зчитування даних з чіпа. Довідки ми безкоштовно видаємо, щоб можна було підтвердити місце проживання при необхідності. Носити цю довідку з собою не обов'язково — це потрібно тільки для пред'явлення за місцем вимоги", — сказав він.

Крім того, в чіп ID-карти таки будуть вносити дані про сімейний стан. Їх, до речі, обіцяють оновлювати автоматично — у разі розлучення, наприклад, дані поміняють.

В майбутньому також можна буде прив'язати до паспорту електронний цифровий підпис — її можна буде активувати додатково, звернувшись у відділ Держміграційної служби. Але поки нардепи не приймуть поправки в закон, ні його підпис, ні видача паспортів всім бажаючим (зараз тільки 16-річним) не буде можлива.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький