UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Південному Бузі в межах Хмельницької області зафіксовано 16 видів риб

Водяться у річці й два види риб, занесені до Червоної книги України – ялець звичайний та йорж-носар

У Південному Бузі в межах Хмельницької о…

За даними Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, у складі аборигенної іхтіофауни р. Південний Буг та її притоків першого порядку в межах Хмельницької області зафіксовано 16 видів риб, які мають господарську цінність, та два види, занесені до Червоної книги України – ялець звичайний та йорж-носар, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Йоржа Носаря ще називають бірючок. Він зустрічається в басейнах Чорного та Азовського морів: в річках Дністер, Південний Буг, Дніпро та в їхніх притоках на досить швидкій течії. Носар дещо крупніший за звичайного йоржа, його звичайна довжина 8-13см, досить часто зустрічаються особини довжиною 16-18см," - зазначають у відділі іхтіології та регулювання рибальства Хмельницького рибоохоронного патруля.

Забарвлення тіла жовтувате, більша частина спини оливково-зелена, черево сріблясто-біле, на боках тіла та спинному плавці розташовані декілька рядів темних плям, від чого риба здається дуже строкатою. Нерест відбувається навесні, раніше за інших представників роду, в річках із швидкою течією, на чистому піщаному ґрунті.

Йорж носар трапляється поодиноко, у ряді річок зник. Причинами є зникнення типових біотопів у результаті зміни гідрологічного, хімічного, біологічного режимів водойм, спричиненої гідротехнічним будівництвом; забруднення води і надмірний вилов і надмірний вилов.

Ще один червонокнижний вид риби – ялець звичайний. Це невелика риба 18-20 см в довжину вагою 180-200 г. Однак, тулуб з боків помітно стислий, рот маленький напівнижній. Луска середніх розмірів. Спина темна із сталевим відливом, боки сірувато-блакитні, черево сріблясто-біле.

"Мешкає, як правило, на мілинах з середньою течією, нижче перекатів, поблизу впаду струмків і річок. Тримається великими зграями в придонних шарах. Здатності до розмноження досягає в 3-4 річному віці. Нереститься в кінці березня - на початку квітня при температурі води 6-8 °С. Ікру відкладає на траву або на піщано-галькове дно," - пояснюють у відомстві.

Хмельницький рибоохоронний патруль наголошує, що за добування червонокнижної риби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідно до ст.249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) передбачено штраф у розмірі 1700-3400 грн. або обмеження (позбавлення) волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme