Нетішинці не хочуть повільно вмирати, труячись через випалювання вугілля

"Чорний" бізнес став для містян загрозою
Depo.
18 серпня 2016 14:03
ФОТО: depo.ua
Нетішинці не хочуть повільно вмирати, труячись через випалювання вугілля
Нетішинці не хочуть повільно вмирати, труячись через випалювання вугілля

Міська влада Нетішина готує громадські слухання аби побороти незаконне випалювання деревного вугілля, повідомляє Depo.Хмельницький.

Група депутатів міськради збирали підписи проти забруднення повітря, була й колективна скарга від нетішинців.

"А проведений відповідний аналіз в лікарні (зафіксовано нинішнього року 9 випадків захворювання дітей, як алергічна реакція на відповідне забруднення повітря, а в минулому – подібні випадки не фіксувалися), проводить свої вимірювання екологічна служба ХАЕС," – інформують на сайті мерії.

"Нині міська влада готує громадські слухання з окресленого питання – нетішинці повинні сказати своє слово," – каже міський голова Олександр Супрунюк.

У Нетішині громадою боряться проти випалювання деревного вугілля - фото 1

"Ми не маємо права на перевірки, ми не надаємо згоди і не маємо права забороняти такі виробництва, втручатись в їх господарську діяльність, адже Кабміном оголошений мораторій на перевірку підприємницької діяльності. Сьогодні можуть перевіряти подібні виробництва тільки відповідні обласні екологічні, санепідемічні служби та з охорони праці, – озвучив проблемність у цій справі міський голова на черговій прес-конференції. - Для того, щоб звернутися міській владі до відповідних органів з проханням перевірити законність діяльності суб’єктів господарювання, які займаються виготовленням деревного вугілля, потрібна підстава – письмові листи, заяви, звернення громадян або інформація в ЗМІ."

Відповідні листи від міської влади направлені до прокуратури, ОДА, податкової, національної поліції.

У Нетішині громадою боряться проти випалювання деревного вугілля - фото 2

"Бізнес бізнесом, але ж не такими дідівськими методами здійснювати напівзаконно виробництво. Проблема в тому, що екологічна служба ліберально підходить до цього питання: достатньо опублікувати в газеті повідомлення і через місяць, якщо немає скарг, вони надають дозвіл на виробництво деревного вугілля," - уточнив нюанси Супрунюк.

Відтак громадські слухання чи не єдина рятівна соломинка для містян. Найактивніші вже зверталися з петицією до влади щодо заборони випалювання деревного вугілля у такий варварський спосіб