UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Нетішині будуть проводити ПЛР-дослідження

В місті запрацювало відділення молекулярно-генетичних досліджень

У Нетішині будуть проводити ПЛР-дослідже…

З 15 вересня у місті енергетиків розпочало роботу відділення молекулярно-генетичних досліджень, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ХАЕС. Обладнання введено в експлуатацію фахівцями виробника, які також  провели дводенне навчання для персоналу лабораторії. Крім того, лікарі лабораторії пройшли курси з тематичного вдосконалення ПЛР-діагностики вірусних захворювань в Тернополі та стажування в обласному лабораторному центрі з ПЛР-діагностики.

За словами керівника спеціалізованої медико-санітарної частини (СМСЧ) міста Нетішина  Василя Пословського, для початку необхідно зробити 5 позитивних та 10 негативних проб хворих, результати яких повинен підтвердити обласний лабораторний центр. Після відповідного випробування буде проведено акредитацію лабораторії. Надалі, згідно із відповідною державною програмою, буде здійснено перерозподіл витратних матеріалів.

Це третя подібна лабораторія в області, дві з яких функціонують в Хмельницькому. Максимальна кількість ПЛР-тестів, яку можна зробити за день 70, так як ампліфікатор розрахований на 72 проби. Тестування хворих із підозрами та попередніми показами здійснюватиметься безкоштовно. Для тих мешканців, які прибули з-за кордону і не планують знаходитись на самоізоляції, така послуга буде платною.

Медичний директор СМСЧ Нетішина Валентина Щукла відзначила значний приріст хворих  на коронавірус в місті, через що виникла потреба у відкритті коронавірусного шпиталю, який запрацював з 10 вересня на базі інфекційного відділення медичної частини. За необхідності, наразі проводяться відповідні роботи, буде підготовлене терапевтичне відділення для розгортання коронавірусного шпиталю.

До відповідної підготовки відділень для прийому хворих на COVID -19 було залучено і фахівців Хмельницької АЕС. Зокрема, працівниками енергоремонтного підрозділу було встановлено мережу від кисневої станції до інфекційного відділення. Крім того, працівниками ХАЕС змонтовано 30 кисневих точок в інфекційному відділенні, наразі завершуються роботи в терапевтичному відділенні, де буде встановлено ще 15. Забезпечена МСЧ і апаратами штучної вентиляції легень, два з яких високого класу і два середнього.

На вимогу національної служби здоров’я України в МСЧ створено чотири команди для надання допомоги хворим на COVID -19. До складу кожної команди входять лікарі терапевти, інфекціоністи та медичні працівники молодшого та середнього рівня. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme