У містечку на Хмельниччині віднайшли сліди прадавньої цивілізації
До рук археологів потрапили артефакти Трипільської культури (IV-III тисячоліття до н.е.) і епохи бронзи, (ІІ тисячоліття до н.е.)
Про це написав в соцмережах член Міжнародної організації захисту пам’яток і визначних місць Сергій Шпаковський, передає Depo.Хмельницький.
Фахівці відділу охорони пам'яток ХОНМЦКМ на запрошення місцевої влади провели обстеження та знайшли новий об'єкт археології в околицях м.Полонне - двошарове поселення доби енеоліту-бронзи.
"Нова знахідка суттєво доповнить археологічну карту Полонської громади, дозволить зберегти землі історико-культурного призначення, провести там археологічні дослідження, втілити креативні культурні проекти, - пише Шпаковський. - Але про все це більш детальніше на науковій конференції у серпні 2021 р. на святкуванні 1025-річчя м.Полонне."
На розкопах знайдено кераміку епохи енеоліту, а це - Трипільська культура (IV-III тисячоліття до нашої ери), і також кераміка епохи бронзи - ІІ тисячоліття до нашої ери.
На таку незвичайну знахідку, як згодом пояснили медійникам археологи, учасники розкопок натрапили випадково. Спочатку вони вивчали територію із залишками палацово-паркового комплексу Карвіцкіх-Валевських середини XIX століття. Сам палац вже зруйнований, але залишилися дві господарські будівлі і понад 50 дубів, яким до 200 років.
Нагадаємо, у Меджибожі відкрили для експозиції частину сфрагістичної колекції.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький