У містах-супутниках АЕС назріває скандал через арешти рахунків комунальних підприємств

"Тепловодоканали" стають причиною росту соціальної напруги
Depo.
3 жовтня 2016 13:15
ФОТО: depo.ua
У містах-супутниках АЕС назріває скандал через арешти рахунків комунальних підприємств
У містах-супутниках АЕС назріває скандал через арешти рахунків комунальних підприємств

Багатомільйонні борги за тепло та водопостачання напередодні опалювального сезону викликають серйозні занепокоєння, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Нетішинську самооборону".

У містах-супутниках через арешти завдяки АЕС рахунків місцевих “Тепловодоканалів” соціальна напруга досягла межі:

м. Вараш: борг перед РАЕС сягнув 76 млн.грн.,

м.Енергодар: борг перед ЗАЕС 86 млн.грн.,

м. Южноукраїнськ: борг перед АЕС 91 млн.грн.

Звернення асоціації міських голів міст, де розташовані діючі АЕС України до всіх органів влади не дають свого результату. Ситуація, кажуть, доходить до абсурду, наприклад у Южноукраїнську тільки за 5 місяців місцеве КП сплатить штрафів на суму 1,6 млн.грн. при цьому тарифи місцевого КП, за яким відпускається вода, тепло місту, майже в два рази більші від закупочних тарифів від АЕС!," - повідомляє спільнота “Новини Енергоатому та міст супутників”.

В Кузнецовську у зв’язку із заборгованістю КМКП перед ВП "Рівненська АЕС" за водопостачання та теплову енергію (яка виникла через несвоєчасне відшкодування державою КМКП різниці у тарифах) постановою Державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції  накладено арешт на кошти, які є на рахунку Кузнецовського міського комунального підприємства (сума в межах 16 мільйонів гривень).  Сьогодні комунальний тепловодлпостачальник КМКП перебуває у надзвичайно складному, а то й катастрофічному стані, що й для міста створює загрозу комунального колапсу. За серпень не виплачена заробітна плата працівникам. КМКП не має можливості вести господарську діяльність, купувати пальне, матеріали, запчастини.

“С начала 2016­го счета енергодарского ПКС арестованы, и предприятию приходится работать через взаимоотношения с исполнительной службой, когда ежемесячно приблизительно до миллиона гривен снимается исполнительной службой согласно закону. Возникает другой вопрос: что делать городским властям, чтобы как можно быстрее разблокировать счета ПКС? Для этого нужно с атомной станцией подписать сответсвующий договор – о реструктуризации.”- коментує міський голова Енергодару

За аналітикою наведеною на сайті Кузнецовської міської ради,  за останнє десятиріччя комунальні підприємства цих міст (в першу чергу, внаслідок відсутності рохрахунків по міжтарифній різниці з боку держави) на користь ДП "НАЕК "Енергоатом" назбирали багатомільйонні борги, з них: Кузнецовськ (Вараш) – близько 76 мільйонів гривень, Енергодар – близько 100 мільйонів, Южноукраїнськ – майже 97 мільйонів гривень.

Нетішину в цьому плані повезло, тому як в свій час ВП "ХАЕС" не  домовилася з міською владою про передачу підприємства "Комунальне господарство  ВП ХАЕС" у комунальну власність, і тут по-суті ХАЕС і є прямим постачальником тепла, води і послуг водовідведення, за які нетішинці напряму сплачують на рахунки самого КГ ВП ХАЕС. 

 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт