У Меджибожі відлунав Всеукраїнський фестиваль

Це відбувся вже четвертий фестиваль авторської пісні "Чумацький шлях. Пам'яті Олександра Авагяна"
Depo.
25 липня 2016 08:14
ФОТО: depo.ua
У Меджибожі відлунав Всеукраїнський фестиваль
У Меджибожі відлунав Всеукраїнський фестиваль

ІV Всеукраїнський фестиваль авторської пісні "Чумацький шлях. Пам'яті Олександра Авагяна" відбувся в стіна Меджибіжської фортеці, повідомляє Depo.Хмельницький.

Це спільний проект Управління культури Хмельницької ОДА, Державного історико-культурного заповідника Меджибіжський замок, Спілки вірмен України та ГО "Товариство культурних зв'язків AOKS-Україна".

Фестиваль приурочений пам'яті археолога, спелеолога, поета і барда Олександра Авагяна, який заради відродження цієї унікальної пам'ятки віддав життя.

Надзвичайно тепла атмосфера панувала у фортеці, бо зібрала друзів, знайомих, колег та родичів дослідника.

У Меджибожі відлунав Всеукраїнський фестиваль - фото 1
Вшанувати згадку про Олександра Авагяна, сина двох народів, - українського та вірменського, - приїхали друзі і гості з багатьох країв України, від Дніпропетровщини, Запоріжжя і Києва до карпатської Верховини.

Учасники фестивалю вирішили розпочати роботу над книгою, присвяченою Олександру Беніаміновичу. А ще пам’яткою видатному досліднику Меджибізької фортеці є дуб, який кілька років тому виріс на місці його загибелі.

Учасники фестивалю зі сцени ділилися спогадами про Олександра - про спільну роботу в археологічних експедиціях, спільні знахідки у підземеллях та печерах, про його поетичну та пісенну творчість, про невтомну вигадливість і уміння творити, які гуртували навколо нього підлітків, надавали йому авторитету лідера та вихователя.

У Меджибожі відлунав Всеукраїнський фестиваль - фото 2

А ще Олександра Авагяна вважають одним із засновників української скелеоархеології. Він і першим взявся досліджувати Меджибізьку фортецю.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та