UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Меджибожі науковці переймалися питанням впливу релігії на історико-суспільні процеси

Науково-практичну конференцію приурочили 500-річчю Реформації та продемонстували міжконфесійну єдність

У Меджибожі науковці переймалися питання…

Науково-практична конференція до 500-річчя Реформації відбулася у Меджибізькій фортеці, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту управління культури ОДА.

Всеукраїнська науково-практична конференція "Релігія і церква як чинник історичних та суспільних процесів Східної Європи" зібрала майже чимало науковців. Серед авторів 7 докторів і 19 кандидатів наук, здобувачі наукових ступенів, науковці і краєзнавці, студенти. 18 учасників, тобто майже кожен третій, є членами Національної спілки краєзнавців України.

На численних прикладах та значній кількості статистичного і довідкового матеріалу автори показали залежність стану розвитку країн світу від поширення у їхньому суспільстві, політичних та ділових елітах принципів християнської етики, моралі, суспільних стосунків.

Конференція стала своєрідним прикладом не тільки наукового, а й міжконфесійного діалогу, адже участь у її роботі взяли священнослужителі і протестантських деномінацій, і православних церков.

Місцем проведення конференції до 500-річчя Реформації - Меджибіж обрали не випадково. Адже час ренесансного розвитку і самого міста, і його фортеці припадає на період активнеого поширення реформаційного руху на теренах тогочасної Речі Посполитої. І у подільській, і у волинській частинах сучасної Хмельницької області у XVI столітті багато власників міст і маєтків приєдналися до протестантських деномінацій, залучаючи до того й своїх підданих за принципом "чия земля - того й віра". До протестантської деномінації кальвіністів належали, зокрема, перший приватний власник (з 1539 р.) міста Меджибожа коронний гетьман Миколай Сенявський та його нащадки.

Нагадаємо, цієї осені півсотні археологів з п'яти країн світу дискутували про слов'янські племена на Хмельниччині. Міжнародна наукова археологічна конференція "Культурний та історичний розвиток слов'янських племен у І тисячолітті нашої ери" працювала в тому ж таки Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme