UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У "Малому Поліссі" ростуть дуби віком в 490 років

Лісівники завершили облік вікових дубів у національному природному парку на території Ізяславського та Славутського районів 

У "Малому Поліссі" ростуть дуби віком в…

Про це інформують в пресслужбі НПП "Мале Полісся", передає Depo.Хмельницький.

Стародавні дерева є пам’ятками історії, культури, живими свідками минулих століть, мають велику естетичну і символічну цінність, також є унікальними багатоповерховими оселями для різних видів тварин і рослин, мохів, лишайників, кажанів, птахів, комах, тощо. 

У "Малому Поліссі" росте 296 вікових дерев дуба звичайного. Для всіх дерев визначалися деякі таксаційні показники: обхват на висоті грудей, який коливався від 1,66 м до 5,46 м, а також висота дерев, яка змінювалася від 24 до 39м. Усі дерева промаркувалита відмітили на карті Парку GPS точками.

"Приріст дерева за рік залежить від багатьох факторів таких як клімат, умови, місце де росте дерево, саме тому результат приблизний, - кажуть працівники парку. – За цими показниками визначили, що приблизний вік наймолодшого дуба становить 150 років, а найстарішого 490 років."

На території НПП "Мале Полісся" є старожили, які пережили не одне століття.

Довідково. Площа парку сягає 8 763 га. Створений він у 2013 році і розташований на території Ізяславського та Славутського районів. Включає в себе кілька озер і болотних масивів, а також частини долин річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг. 

На території парку зростає 21 вид рослин, занесених до Червоної книги України, а також 37 видів, що підлягають особливій охороні на території області. Тут водиться 205 видів хребетних тварин, з них 18 видів кісткових риб, 11 — земноводних, 7 — плазунів, 186 — птахів і 33 види ссавців. На території парку трапляються 4 види тварин із Європейського Червоного списку (бистрянка російська, карась золотий, орлан-білохвіст, шуліка чорний), а також 101 вид із додатку 2 Бернської конвенції, 53 види тварин, занесених до Червоної книги України, серед них: борсук звичайний, журавель сірий, видра річкова. 

Нагадаємо, у Національному природному парку "Мале Полісся" влітку квітне сім видів орхідей.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"