"У Лесі шукаю себе": Як педагоги та вихованці хмельницького дитсадка "оживили" геніальну українку

До 150-річчя з Дня народження геніальної доньки української землі, видатної та унікальної представниці української культури Лесі Українки педколектив та маленькі дошкільнята ХЗДО "Ранкова зірка" взяли участь у креативній косплей-фотосесії

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
"У Лесі шукаю себе": Як педагоги та вихо…
Фото: педколективу ХЗДО № 29 "Ранкова зірка" та батьків вихованців садочка

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - однієї з центральних постатей в історії національної культури. 

Видатна поетеса, перекладачка, письменниця, перекладачка, фольклористка Лариса Косач народилася у шляхетній родині Олени та Петра Косачів. Дівчинка була вкрай обдарованою – вже у чотири роки почала читати, у п'ять – грати на роялі та писати листи, у шість навчилася вишивати, а у дев'ять років написала свого першого вірша ("Надія").  

У 13 років Лариса Косач вперше опублікувала свої поезії, взявши псевдонім "Леся Українка" та згодом стала стовпом української культури, символом незламності та унікального поєднання безлечі талантів.

У пам'ять про видатну українку педагоги та вихованці одного з дитячих садочків у Хмельницькому взяли участь у креативній фотосесії.

Так, у Хмельницькому закладі дошкільної освіти № 29 "Ранкова зірка" триває освітній тиждень під назвою "Душею щира українка - це Леся Українка". В рамках цього тижня дошкільнята, їх родини та педагоги долучились до творчого проекту – косплей-фотосесії "Леся у дитинстві".

Ідейною натхненницею та ініціатором проєкту стала методистка дошкільного закладу Людмила Бурбела. 

Довідка

Косплей – один із видів перформансу, який полягає у відображенні в режимі реального часу певних відомих персонажів чи ідей, за допомогою костюму та характерних аксесуарів. Учасники косплею ототожнюють себе з якимось персонажем, називаються його ім'ям, носять аналогічний одяг, використовують аналогічні мовні звороти. Часто під час косплею розігрується рольова гра. Костюми зазвичай шиють самостійно, але також вони можуть бути замовлені в ательє чи бути куплені готовими. 

Як розповіли у "Ранковій зірці", оскільки до нас дійшли дві історичні фотосвітлили маленької Лесі – "Леся у волинському народному вбранні (1878–1879 роки)" та "Леся Українка з братом Михайлом (1880-1881 роки)", то саме ці фото і лягли в основу косплей-фотосесії за участі вихованців закладу.

Лесі – "Леся у волинському народному вбранні (1878–1879 роки)" та "Леся Українка з братом Михайлом

Долучилиися до творчого проєкту й педагоги дошкільного закладу "Ранкова зірка" – педколектив знявся у косплей-фотосесії під назвою "У Лесі шукаю себе". Креативний задум дошкільників передусім покликаний надихатися прикладом незламної Українки, шукати в її особі себе, вчитися долати перешкоди та завжди нести добро.

Педагоги спробували оживити образ геніальної доньки українського народу, що в сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Ось що із цього вийшло:

Переглянувши ці світлини, можна дійсно зануритися у атмосферу часу, коли жила і творила Леся Українка.

Нагадаємо,  у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї представлено декоративну ювілейну вазу – авторський екземпляр, створену пів століття тому до 100-річчя з дня народження поетеси Полонським заводом художньої кераміки. У 1971 році автор Бобік Микола Федорович особисто передав музею цей унікальний екземпляр. В орнаменті виробу художник приховав слова з відомого твору Лесі Українки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme