У Красилові суд став на сторону пенсіонера, не дозволивши банку стягнути з нього відсотки по кредиту

Красилівський суд не задовольнив кредитні претензії банку до пенсіонера

Красилівський районний суд відмовив комерційному банку в позові до жителя одного із сіл району про стягнення кредитного боргу, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Апеляційного суду області.

Чоловіку нарахували більше 43 тис. грн разом з відсотками та штрафними санкціями. Проте банк не надав суду належних доказів укладення з клієнтом договору кредиту, виникнення взаємних зобов’язань і отримання ним 6400 гривень кредитних коштів.

Суд встановив, що чоловік дійсно звернувся до банку за отриманням пенсійної картки. Підписав анкету-заяву про приєднання до умов і правил надання банківських послуг. Ці умови і правила були розміщені на вебсайті банку. У розділі бажаного кредитного ліміту жодної відмітки чоловік не поставив. Так само, як і в розділі про отримання пам’ятки клієнта. Відтак, анкета містила лише особисті дані заявника і його намір отримати пенсійну картку.

Банк не спромігся надати суду підписані відповідачем документи, в яких викладені правила надання послуг, обслуговування кредитних карток і тарифи. Тому, на думку суду, стосовно тих, які банк долучив до позовної заяви, неможливо встановити, чи саме на такі погодився позивач. Не надав банк і жодних відомостей про номер карткового рахунку, дати вручення клієнту самої кредитки та строку її дії.

Без доказів видачі картки та розміру наданого кредиту суд не зміг перевірити, чи правильно розрахований борг та штрафні санкції. Відтак, визнав позов необґрунтованим і у його задоволенні відмовив. Рішення не набрало законної сили і  може бути оскаржене до апеляційного суду.

Нагадаємо, посадовець хмельницького "Спецкомунтрасу" привласнив майже 1,5 млн грн.  Комунальники намагаються через суд відшкодувати збитки завдані підприємству головбухом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький