UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Хмельницькому росте кількість випадків захворювання на хворобу Лайма

Лише за три тижні липня зареєстровано вже 12 випадків хвороби. При тому, сталося 273 покуса кліщами людей, які звернулися на травмпункти, із них - 103 кліща виявились інфікованими

У Хмельницькому росте кількість випадків…

Про це інформують в ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України", передає Depo.Хмельницький.

Протягом останніх 3-х років в м. Хмельницькому відмічається ріст захворювання на хворобу Лайма. Так в 2016 році зареєстровано -10 випадків, в 2017 році - 42 випадки, в 2018 році – 59. За першу половину 2019 року - 15, проти 14 випадків за аналогічний період 2018 року. За 3 тижні липня поточного року зареєстровано вже 12 випадків.

Продовжуються покуси людей кліщами. За 1 півріччя 2019 року сталося 273 покуса кліщами людей, які звернулися на травмпункти м. Хмельницького, із них - 103 кліща виявились інфікованими. За 3 тижні липня місяця поточного року сталося 34 покуса кліщами. Через покуси інфікованими кліщами існує ризик зараження збудником небезпечного борреліозу.

Хвороба Лайма дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків. Ознаками хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше – сонливість, запаморочення, болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з’являтись мігруючі ерітеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів. Для визначення попадання збудника боррелій в організм людини необхідно провести лабораторне дослідження кліща, який вкусив (огляд під мікроскопом). Крім того, бувають випадки, що людина вчасно не побачила присмоктування кліща, або не змогла його зняти та доставити на дослідження. В таких випадках постраждалим проводиться аналіз сироватки крові та наявність імуноглобулінів M та G, які свідчать про інфікованість та давність інфікування. Цей метод дає можливість виявити захворювання ще до появи клінічних проявів і відповідно змінити терміни та інтенсивність лікування.

В поточному році в лабораторію особливо небезпечних інфекцій доставлено на дослідження 6 сироваток крові, в одному випадку отримано позитивний результат (IgM та G).

Дослідження кліщів та сироваток проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій Державної установи "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою: м. Хмельницький, вул.Храновського,12. Контактний телефон лабораторії 67-29-70.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme