У Харківському шпиталі врятували життя воїна-хмельничанина, який 36 днів провів з турнікетом на нозі

Медики прооперували бійця, який вижив після 864 години з турнікетом на пораненій нозі 

Остап Калита

Про це йдеться у повідомленні Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, передає Depo.Хмельницький.

Як зазначається, понад місяць 41-річного хмельничанина Олександра не могли евакуювати з позицій під Вовчанськом. Увесь цей час на його правій нозі був щільно затягнутий турнікет (зазвичай їх рекомендують накладати не більш ніж на 2 години", — кажуть у шпиталі.

Боєць вижив, але його привезли до шпиталю в тяжкому стані: з високою анемією та інтоксикацією через велику крововтрату. Частину ноги довелося ампутувати. Лікарі кажуть: якщо турнікет зняли б — чоловік би помер.

"Він вижив шляхом правильного менеджменту турнікета. Якби його не наклали або зробили б це неправильно, людина б померла. Я думаю, що навченість військовослужбовців зростає. Поступово війська наповнюються людьми, які пройшли базове навчання і розуміють, що і як робити при пораненні", — коментує заступник начальника шпиталю В'ячеслав Курінний.Олександра привезли до шпиталю притомним. Про поранення він розповів: наступив на міну, швидше за все — пелюстку.

"Місяць і шість днів я не міг евакуюватися. А потім погода стала гіршою, дрони замовкли на якийсь час, і мене змогли вивезти. Накладали мені турнікет хлопці, сам я не зміг би. Я все усвідомлював ще з другого дня після поранення, що втрачу ногу. І я вже не зациклювався на цьому. Хотів жити, хотів до родини, до синів. У мене двоє синів. Старшому 12, меншому лише 2 рочки. Це мене і тримало", — каже він.

Попередній рекорд, який буквально нещодавно зафіксували також у харківському шпиталі — 24 доби з турнікетом на руці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький