UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кам'янці-Подільському археологи вкотре натрапили на дивовижні знахідки

Цього разу дослідника вдалося знайти "холодильник" ХIV століття та багату колекцію кахель

У Кам'янці-Подільському археологи в…

У Кам'янці-Подільському археологи продовжують розкопки на території Старого міста, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

З кінця серпня науковці працюють на одній з найбільших ділянок - розкриття культурного шару заплановане на площі 175 квадратних метрів, відведеній під розкоп на місці колишньої втраченої історичної забудови. Зараз археологи продовжують досліджувати ділянку на вулиці Татарській, 17/1.

"Повністю уже дослідили два об'єкти. Коли докопували об'єкт, який можна датувати литовський періодом, вдалося з'ясувати його стовпову конструкцію. Дерев'яні стовпи забиті вертикально, мали у діаметрі близько 25 сантиметрів кожен. Зовні по цих стовпах були набиті дошки і вже по них конструкція була обмащена глиною. Цей об'єкт був заглиблений в материкову породу і достатньо несподівано ми виявили під ним яму-холодню, діаметром близько 2 метри і глибиною близько 5 метрів," - розповідає кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам'янець-Подільського ДІМЗ та співробітник Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції Ігор Старенький.

За словами науковця, це - такий собі прототип сучасного холодильника у XIV столітті. На розкопах науковцям вдалося зібрати чимало археологічного матеріалу, який датують другою половиною XІII, XIV та початком XV століть.

На інших об'єктах археологам також пощастило зі знахідками. Зокрема - цікавий кістяний виріб. За формою він схожий на качалку, але значно меншого розміру - знахідка має трішки менше, ніж 10 сантиметрів.

"Знахідка датується першою половиною XVII століття. Поки шукаємо аналогію. Попередньо думаємо, що цей виріб міг застосовуватися в ткацтві. Він чудово збережений, точений з кістки. Враховуючи, що один край достатньо спрацьований, можемо говорити про те, що він інтенсивно використовувався у виготовлені якоїйсь продукції," - ділиться міркуваннями археолог.

А ще знайшли величезну колекцію пічних кахель. Надзвичайно різноманітні зразки і, без перебільшення, на сьогоднішній день, ця ділянка одна з найбагатших на кахляні вироби на території Старого міста, виявлена з часу існування Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції (з 2012 року). Асортимент найрізноманітніший: архаїчні горщикоподібні та мископодібні кахлі, кахлі XVI, XVII, XVII століть, полив'яні та поліхромні кахлі.

Попереду в археологів - дослідження залишків горнища XV століття.

Нагадаємо, на початку літа кам'янецькі дослідники розкопали парне поховання. Ще однією несподіванкою стала знахідка наконечника стріли між ребрами чоловіка. Наконечник попередньо датовано до кінцем ХІІ - ХІІІ століттями. Також археологи знайшли залишки історичних будівель та старовинну бруківку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme