У Хмельницькому вчили успішно розвивати тергромади

Представники ОТГ навчалися суспільному плануванню

У Хмельницькому вчили успішно розвивати…

Днями у Хмельницькому відбувся навчальний семінар під назвою "Об’єднані територіальні громади - локомотив успіху" , організований Інститутом громадянського суспільства для депутатів об’єднаних громад Хмельниччини.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала експерт Хмельницького офісу реформ Наталія Рохова.

Як пояснює експерт, нові умови вимагають нових підходів до роботи органів місцевого самоврядування.

"Можливо дехто з учасників вперше для себе усвідомив, що він не є депутатом сільської ради, він сьогодні -депутат об’єднаної громади. А що таке об’єднана територіальна громада? Це – "сільська версія" міста обласного значення. То ж тепер депутати ОТГ є тими, хто відповідає за місцевий розвиток, від кого залежить нинішня і майбутня ситуація в громаді. Саме вони є вищою лігою місцевого самоврядування. Уже не можна "перевести стрілки" на РДА, бо тепер всі питання вирішуються на місцях", - каже Рохова.

Проедставникам ОТГ пояснили, що для успішного розвитку громади потрібно перш за все віднайти "якірну точку" регіону.

Це може бути об’єкт, якась можливість чи унікальність, тобто загалом потенціал, який може стати точкою зростання, що породить колообіг ресурсів, cформує можливості для створення доданої вартості.

"Кожна громада є унікальною. Потрібно тільки віднайти свою унікальність та проконвертувати в розвиток. І обов’язково треба залучати до планування розвитку максимально можливу кількість людей, бо людина – це найбільший ресурс громади. Треба переконати усіх, що те,що робиться спрямовано на збільшення доходів домогосподарств силами самих домогосподарств. Місцева влада лише створює умови та усуває перешкоди", - резюмує експерт Офісу реформ.

Також читайте Об'днані тергромади Хмельниччини "заходять" в Інтернет

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme