У Хмельницькому скульптори створили пам'ятник базарній сумці

Новий проект наразі не знайшов свого інвестора

Проект пам’ятника підприємцям – піонерам української ринкової економіки у вигляді базарної сумки створили місцеві архітектори, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією ХОДТРК.

"Вона має бути зроблена з каміння, важкого, рубаного і обв'язана бронзовою стрічкою. На ручці – маленька перелітна птаха. Вона маленька, легка," – говорить про своє бачення скульптури художник Сергій Албул, так асоціюючи непосильну роботу підприємців, яких називають "челноками" чи "базарниками".

За роки незалежності Хмельницький набув всеукраїнського визнання як велике торгове місто. Сталося це завдяки хмельничанам з усіх шарів суспільства, які взяли базарні сумки і створили конгломерат речових ринків. Вони врятували життя не лише собі, а усій Західній Україні, а також дали економічний поштовх сусідній країні – Білорусі.

Відтак, хмельницькі художники – скульптори Микола Мазур і Сергій Албул – створили проект скульптурний проект базарній сумці, як першопочатку всіх торгових справ. Підприємця-торбаря скульптори митці асоціювали з перелітною птахою – мовляв, літає з великими сумками по Туреччинах і Китаях, аби прогодувати своїх дітей.

Місцем встановлення пам’ятника базарній сумці автори проекту визначили п’ятачок між торговельним центром – колишнім універмагом "Дитячий світ" – і підземним переходом. Власне, звідти у 90-х роках минулого століття і починався славнозвісний хмельницький базар.

Реалізувати проект не вдалося - не знайшли підрядника.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький