ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви

Цього разу – на Гарнізоній
Depo.
3 березня 2016 22:33
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви
У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви

У Хмельницькому несподівано в одному з мікрорайонів вирішили вирізати сквер, повідомляє Depo.Хмельницький.

Люди стали на захист 18 дерев, але як з'ясувалося – проблема значно глибша.

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 1

Ці дерева у скверику, що розташувався поблизу колишніх військових казарм, стали предметом особливого захисту містян. Налякав жителів мікрорайону несподіваний приїзд людей, які намагалися зрізати чи не третину їхнього мініпарку.

"Зранку приїхали люди 2 машини з пилками і хотіли вирізати наш сквєр. Вони кажуть що тут трухлі дерева і вони в аварійному стані, але вони зовсім не в аварійному стані, - розповідає житель будинку Вадим Вознюк - Коли ми викликали поліцію, то ми не встигли з ними поговорити, як вони раз – сіли і поїхали. Був тут молодий чоловік ніби від хазяїв будівництва, він щось поліції показав, якісь документи і теж швиденько пішов."

Жителі прилеглих будинків одразу кинулися шукати правди по всіх інстанціях. Насамперед – у квартирно-експлуатаційне відділення будинкоуправління, - так званну в народі, військову КЕЧ. Про цю землю, яка впритул межує із землями міськради – тут їм відповіли досить чітко.

"Ця земля перебуває в нас на обліку, на балансі. Цю земельну ділянку ми нікуди не передавали, документи міська рада не може представити, шо її ми передали. В нас є Державний акт, навіть два – 75 і 76 року. Крім того, є матеріали інвентатизації земель оборони 93 року з схемами, де відображено що ці землі належать Міноборони," – переконує папірами інженер землекористування КЕВ Леонтій Попик.

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 2

Цим сквером, який чи не єдиним для усіх багатоповерхівок, тут користуються, щонайменше жителі 100 квартир. Люди не розуміють що відбувається, а в мерії їм дають відповіді далеко не однозначні.

"Йде порушення наших конституційних прав і якщо далі таке буде продовжуватися, то ми звернемося з позовом до суду, - обурюється жителька одного з будинків Тамара Іванівна і ділиться розмовою з мером: - Він мені сказав, що з цим питанням буде розбиратися, сказав, що це ніби не їхня земля. Потім я звонила через пару годин, то вже каже, що це вже їхня земля. А то казав, що КЕЧі – зверніться в КЕЧ. Звернулися в КЕЧ, інженер КЕЧі прийшов з планом і показував його і сказав, що вирубка дерев КЕЧом не дозволена. Хто дозволив – ніхто не знає."

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 3

І знову Тамара Іванівна не відступає і телефонує містькому голові: "Коли дозвонилася другий раз до міського голови, то він сказав, що в них всі документи в порядку, що я не сучасна і вони будуть вирізати і будуть будувати."

30 сусідніх соток, як просвітив присутніх чиновник з влади, що прибув на вечірню зустріч з людьми, ще на початку 2000-х виділено Церкві. Спочатку в тимчасове користування, потім – у постійне.

"В 2008 – 2009 році відповідно було прийнято рішення про передачу в постійне землекористування цієї земельної ділянки Церкві, під будівництво Церкви," - показує документи начальник управління земельних ресурсів Хмельницької міськради Олександр Симишкін.

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 4

Коли зійшлися два представника влади і КЕВ, кожен зі своїми папірами – з'ясувалося чимало нових білих плям.

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 5

"КЕЧі відповідно офіційного законодавства України, нема жодного документа в місті Хмельницькому, який би посвідчував їх користування. – каже Олександр Симишкін. - Да в них є документи, але документи Радянського Союзу і вони не були в свій час належним чином зареєстровані."

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 6

Тепер люди створюватимуть ініціативну групу і шукатимуть разом з владою реальні підтвердження – кому ж належить все ж сквер, але у кожному випадку не збираються нікому дозволяти знищувати дерева.

У владі обіцяли посприяти вирішенню конфлікту і призупинити вирубку дерев. До того ж, як тут говорять люди - для Церкви місця тут більш ніж достатньо, бояться що виростуть багатоповерхівки, а скверик тоді щезне назавжди.

Ось так виглядає влітку сквер, в якому збиралися вирізати дерева як трухляві і аварійні.

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 1

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 2

У Хмельницькому скандал із вирубкою дерев і будівництвом церкви - фото 3

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький