У Хмельницькому "Помста Сталіна" не дає спокою відпочиваючим

В період цвітіння з травня по липень борщівник Сосновського особливо небезпечний
Depo.
20 травня 2016 11:25
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому "Помста Сталіна" не дає спокою відпочиваючим
У Хмельницькому "Помста Сталіна" не дає спокою відпочиваючим

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на МН настає час цвітіння борщовика Сосновського.

Завідувач опіковим відділенням Хмельницької обласної лікарні Олександр Гринчук зауважує: "Сік борщівника може викликати серйозні опіки. До його складу входять органічні кислоти, які дуже агресивні. З борщівником цікава ситуація, він викликає опіки тільки тоді, коли сік потрапив на шкіру, а потім на цю шкіру потрапило сонце. Якщо в цей момент закрити це місце тканиною, опіку не буде. Борщівник небезпечним ще й тим, що він створює алергізацію, тобто це не йде один опік, він ще йде з компонентами алергії і дуже схожий на контактний дерматит. Опік від борщівника не болючий, його можна не відчути взагалі".

У Хмельницькому "Помста Сталіна" не дає спокою відпочиваючим - фото 1

Борщівник Сосновського оселився на нашій землі багато років тому. "Помста Сталіна" – так називають бур’ян в народі - завезли з Кавказу. За деякими відомостями, агрономи мали намір використовувати рослину як корм для худоби. Проте зелений монстр не виправдав надій. 

"Як правило, кожен рік до нас звертається не більше семи чоловік за увесь сезон. Раніше було біля дванадцять чоловік. Від загальної кількості обпечених, опік борщівником становить десь півтора відсотка. Багато людей лікуються самі, та не звертаються за допомогою. Хочеться сказати людям, щоб не боялися до нас звертатись у таких випадках, адже для цього у нас виділяються спеціальні кошти, і на першу пору усім забезпечує лікарня", - закликає лікар.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та