У Хмельницькому краєзнавчому музеї "Експонатом місяця" став годинник Великої княгині Ольги

Щомісяця музей презентує найцікавіші раритети з музейної колекції
Depo.
1 липня 2016 18:28
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому краєзнавчому музеї "Експонатом місяця" став годинник Великої княгині Ольги
У Хмельницькому краєзнавчому музеї "Експонатом місяця" став годинник Великої княгині Ольги

У липні відвідувачі Хмельницького краєзнавчого музею мають можливість оглянути подарунковий годинник, виготовлений фірмою "Павел Буре" за спеціальним замовленням імператорського дому для Великої княгині Ольги Олександрівни, рідної сестри Імператора Миколи ІІ.

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Музейний простір, корпус годинника срібний, на кришці – рельєфний вензель ініціалів княгині з царською короною.

До кільця приєднаний ланцюжок з двома пам’ятними знаками-жетонами – гусар на коні (за відмінну верхову їзду) та перехрещені гвинтівки (за відмінну стрільбу). Вага годинника 235,5 грамів, механізм працює до сьогодні.

Передав цінний подарунок до музею у 1970 році особисто власник Іван Іванович Адамов, який тоді мешкав у селі Требухівці, що у передмісті Меджибожа.

У Хмельницькому краєзнавчому музеї "Експонатом місяця" став годинник Великої княгині Ольги - фото 1

У 1896-1914 роках у містечку Меджибіж Подільської губернії квартирував славетний 12-й гусарський Охтирський полк, шефом якого й була Велика княгиня Ольга Олександрівна. Крім шефства, доля міцно зв’язала її з гусарами-охтирцями, адже коханий чоловік Ольги був офіцером цього полку, а в роки Першої світової війни княгиня служила сестрою милосердя при полковому шпиталі.

У Хмельницькому краєзнавчому музеї "Експонатом місяця" став годинник Великої княгині Ольги - фото 2

Коли Ольга Олександрівна відвідувала Меджибіж, гусари Охтирського полку для шановного шефа влаштовували паради та різні показові змагання. 1913 року під час одного з таких змагань головний приз від княгині – срібний кишеньковий годинник – отримав полковий лікар Іван Іванович Адамов.

Експонат буде демонструватися до 1 серпня 2016 року.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький