ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Хмельницькому досить низький рівень безробіття – менше відсотка

Дворічна програма зайнятості населення в обласному центрі стартує з хороших показників
Depo.
18 лютого 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому досить низький рівень безробіття – менше відсотка
У Хмельницькому досить низький рівень безробіття – менше відсотка

Власне питання працевлаштування стало чи не чільним на черговому інформаційному дні міських обранців, повідомляє Depo.Хмельницький.

Начальник управління праці та соцзахисту населення міста Словєzy Воронецький наводить такі цифри: "Рівень безробіття 0,7% - це непоганий показник. І, якби не дисбаланс на ринку праці, ситуацію можна було б вважати цілком нормальною."

Найбільше у Центрі зайнятості насьогодні молодих менеджерів, економістів, психологів.

Залишаються вакантними робітничі посади. Власне тут і зачепили реформу профтехосвіти: "Потрібно сьогодні вже думати, якщо і надавати освіту, то які спеціальності нам потрібні."

Ще одна проблема, що залишається без вирішення – працевластування людей з обмеженими можливостями. Із 24 тисяч таких, що можуть працювати, має роботу лише кожен шостий.

А ще турбує владу тіньова зайнятість. Податкова виявила майже 300 нелегально працівників. Однак, як жаліється пан Воронецький, чіткого механізму покарання таких роботодавців немає.

Начальник відділу контрольно-перевірочої роботи управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області Оксана Дмитрієва так коментує ситуацію: "Як видно, незважаючи на зменшення навантаження на фонд оплати праці майже вдвічі, окремі роботодавці не поспішають створювати найманим працівникам комфортні і прозорі умови роботи. Йдеться передусім про отримання ними вкрай необхідних соціальних гарантій як оплата відпустки, лікарняних, зарахування пенсійного стажу, які можуть мати лише офіційно оформлені працюючі. У таких випадках ми змушені діяти адекватно і захищати права громадян."

Відтак проблема не втрачає своєї гостроти.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та