У Хмельницькому держслужбовців вчили правильно декларувати доходи

Декларувати своє майно державні службовці почнуть вже з 15 серпня
Depo.
27 липня 2016 16:58
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому держслужбовців вчили правильно декларувати доходи
У Хмельницькому держслужбовців вчили правильно декларувати доходи

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало у Хмельницькому реформу системи електронного декларування майна посадовцями, передає Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Вже з 15 серпня високопоставлені чиновники за 60 днів мають заповнити і подати електронну декларацію. Як зазначають керівники проекту, реформа є ключовою для очищення країни від масової корупції.

"Всі посадові особи, які займають відповідальне становище, а також особи, які займають посади з високим корупційним ризиком, будуть зобов’язані подати електронну декларацію за 2015 рік. У цей перелік входять судді, прокурори, військовослужбовці, слідчі", - зазначила заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя – начальник відділу Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяна Шкребко.

Запровадження е-декларування є умовою для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової підтримки від МВФ. Реєстр е-декларацій чиновників, який вестиме Національне агенство з питань запобігання корупції, - це перша онлайн-база декларацій чиновників, що відкрита безперервно для всіх громадян. Якщо раніше декларації заповнювались від руки й подавалися в поперовій формі за місцем роботи, то тепер – в електронній формі через сайт НАЗК.

Вперше службовці будуть декларувати свої заощадження в готівці – від 60 900 гривень, коштовні речі, подарунки, незавершені об’єкти будівництва. У декларації також необхідно внести усе придбане раніше майно, аби потім не довелося доводити його походження.

Як зауважують експерти, за завідомо неправдиві відомості у декларації тепер передбачено тепер суворішу відповідальність: недостовірні відомості про майно до 138 тисяч гривень – дисциплінарна, про майно від 138 тисяч гривень до 345 тисяч гривень – адміністративний штраф 17 – 43 тисячі гривень. За недостовірні відомості про майно більше 345 тисяч гривень – кримінальне покарання до позбавлення волі на два роки.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький