У Хмельницькому скромно відзначили річницю Акту відновлення української держави

Анонсована хода патріотів зібрала трохи більше двох десятків осіб

У Хмельницькому скромно відзначили річни…

В обласному центрі відбувся марш приурочений річниці прийняття Акту відновлення української державності в 1941 році, повідомляє Depo.Хмельницький.

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 1

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 2

В день народження Романа Шухевича - політичного і державного діяча обласні представники Українського реєстрового козацтва намагалися провести масовий захід в місті та ще й в річницю проголошення ОУН акту української державності.

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 3

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 4

Патріотів, а точніше учасників ходи, виявилося надто мало, так що її організатори вполовину скоротили заплановані заходи і ледь не відмовилися від самого маршу. Та все ж участь заступника міського голови спонукала ініціаторів заходу все ж пройтися від Ангела скорботи до пам'ятника Шевченку.

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 5

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 6

Сама ж дата досить значма, але якось, певне, залишається малопомітною для місцевих політиків, громадських активістів та національно свідомих містян.

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 7

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 8

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 9

У Хмельницькому дуже скромно річниці Акту відновлення української держави - фото 10

Довідково. 30 червня 75 років тому у Львові з ініціативи Організації українських націоналістів проголошено Акт відновлення української державності.

Ця чергова спроба українців заявити про власну державність відбувалася у вкрай несприятливих умовах і вчергове засвідчила прагнення народу до власної незалежності.

Проголошення Акту схвально сприйняли провідні діячі українського політичного руху та українська спільнота. У наступні дні всією Західною Україною прокотилися мітинги на підтримку Акту, почали створювати органи української місцевої влади.

Та вже за кілька днів, після консультацій з Берліном, гестапо заарештовує Ярослава Стецька, Степана Бандеру й низку інших діячів. Після того, як Бандера і Стецько відхилили вимоги німців про відкликання Акту, обоє опинилися у концтаборі Заксенгаузен. Із 11 липня 1941 р. нацисти заборонили будь-яку політичну діяльність українським організаціям, у тому числі маніфестації на підтримку Акту 30 червня.

А вже у вересні німецька поліція безпеки провела масові арешти оунівців, за ґратами опинилися майже 2 тис. осіб.

У відповідь залишки керівництва ОУН(б) ухвалюють рішення про перехід в підпілля, активізацію антифашистської пропаганди й підготовку збройного повстання проти окупантів.

Декларація проголошена ОУН під проводом Степана Бандери складалася з трьох пунктів.Пункт 1 проголошував відновлення української держави і закликав український народ боротися за суверенну владу на всіх національних землях. У пункті 2 йшлося про створення на західноукраїнських землях української влади, підпорядкованої майбутньому національному урядові в Києві. Пункт 3 містив запевнення, що самостійна Українська держава буде тісно співпрацювати з Німеччиною. Далі було оголошено список членів Державного правління – українського уряду на чолі з Ярославом Стецьком. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme