ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Перед виборами на Хмельниччині стався "бюлетеневий колапс"

Після звірки надрукованих бюлетенів виявили багато невідповідностей з реєстром виборців
Depo.
20 жовтня 2015 09:37
ФОТО: depo.ua
Перед виборами на Хмельниччині стався "бюлетеневий колапс"
Перед виборами на Хмельниччині стався "бюлетеневий колапс"

Як повідомляє  Depo.Хмельницький з посиланням на НГП, новий голова обласної виборчої комісії Костянтир Раац повідомив, що кількість бюлетенів, які надрукувала фірма-виконавець, не відповідає потребам на округах.

Для деяких надрукували зайві бюлетені, а на інших – навпаки спостерігається нестача. Це сталося через помилку в роботі ОВК, переконаний новопризначений голова.

“Є певні відмінності від реальної кількості виборців, які надані реєстром виборців по округам до того, що було надруковано. У 14 окрузі кількість бюлетенів 1459, а потрібно було надрукувати 454. У 30 окрузі надрукували 125, а повинно бути 138. У 54 окрузі надруковано 127, а має бути 1132. У 66 окрузі надруковано 1935 замість 1030. У 66 окрузі надруковано 27, має бути 277. У 80 окрузі надруковано 2092, замість 1092. У 81 окрузі надруковано 159, а має бути 1159”, – повідомив він.

На комісії вирішили, що в округах, де є надлишок чистих бюлетенів, усе ретельно порахують і складуть акти відповідно до закону. Необхідну кількість бюлетенів додрукують на ті округи, де їх не вистачає. Для цього вирішили укласти договір з ТОВ “Поліграфіст-2”.

Зважаючи на неприйнятний стан справ в ОВК, скандальне усунення її голови Наталії Кострубської, одностайними були члени комісії у рішенні подати заву в обласну прокуратуру, управління внутрішніх справ в області та СБУ, аби ті надали правову оцінку її діяльності на посаді.

Зокрема, члени комісії наводять наступне: порушення порядку зберігання фінансової документації ОВК, через що довелось ламати сейф; невідповідність замовлення бюлетенів по специфікації реєстру виборців та одноосібне прийняття рішення про друк бюлетенів в конкретному підприємстві.

Більше про роботу виборчих комісій на Хмельниччині читайте на khm.depo.ua.