Повний "ігнор": Чому на Хмельниччині е-петиції не користуються популярністю

До самоврядного органу області за 2,5 роки було лише 12 спроб звернутися і лише одне звернення отримало підтримку краян

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Повний "ігнор": Чому на Хмельниччині е-п…

За час існування можливості зареєструвати електронне звернення і, отримавши підтримку, вирішити певну проблему в області, так і не набули популярності е-петиції. Чимраз краяни пишуть менше, і їхні проблеми стають дрібнішими. Та й активності особливої не видно.

За рік на сайті е-петицій з'явилося аж 10 звернень. На розгляд в Хмельницьку облраду потрапила єдина петиція - прохання краян про будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні, набравши більше 1700 голосів, з необхідної тисячі.

Того року рекордно мало - 0,01% від необхідної кількості голосів, набрала пропозиція щодо термінового вакцинування дітей. Решта ж - від 0,03% до 14,9%. Пасивність краян дивувала з двох позицій - або все так добре в "королівстві", або зневіра у можливостях місцевої влади.

Загалом перелік петицій такий

06.04.2018 Позбавити райцентр Старокостянтинів статусу "місто обласного значення" Не підтримано
20.02.2017 Надати право студентам які користуються тролейбусами, знижку на проїзд при наявності студенського квитка в розмірі 30-50%
В архіві
28.12.2016 Будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні З відповіддю
12.12.2016 Установка світлодіодних ліхтарів по селах в Хмельницькій області В архіві
07.09.2016 Дендропарк "Поділля" без торгівлі В архіві
17.08.2016 Терміново вакцинувати дітей В архіві
14.07.2016 Підвищення рівня оплати давання донорами крові та вартості набору продуктів для їх харчування В архіві
09.06.2016 Заборонити використання символів (прапор, герб, назва, гімн) та продажу товарів країни-агресора Росії на території Хмельницької області В архіві
24.05.2016 Cанітарний стан пасажирського автомобільного транспорту В архіві
24.05.2016 Збільшення кількості шкіл з польською мовою навчання В архіві
24.05.2016 Нові робочі місця В архіві
11.05.2016 Залучення інвесторів з ЄС, ЄБРР для реконструкції і побудови нових доріг в області В архіві

Знайомлячись зі змістом написаного і запропонованого, стає зрозуміло, що люди здебільшого не уявляють, що робить обласна рада і що входить до її компетенції. Крім того, певне, зважаючи на те, що підтримана петиція і відповідь про обласну лікарню ніяк не втілиться в реальне життя, краяни аж ніяк не поспішають до влади з проханнями.

Лише цією весною депутати Хмельницької обласної ради виділили 30 млн грн на будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу дитячої лікарні. Торік розробили проектно-кошторисну документацію на будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу і визначили його пріоритетним об'єктом на 2017-2019 роки. Попередня вартість будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні сягає понад 300 млн грн. За проектом, новий корпус лікарні матиме 7 поверхів потужністю 185 ліжок.

Щодо петицій, то в 2017 році краяни проявили ще більший "ігнор", написавши єдине звернення. Прохання надати право студентам, які користуються тролейбусами, знижку на проїзд за наявності студенського квитка в розмірі 30-50% знайшло підтримку лише в 24 осіб і так і залишилося "непотрібним".

Перше півріччя поточного року "відзначилося" однією петицією, яка вразила своєю "нагальністю". Автор пропонував облраді позбавити райцентр Старокостянтинів статусу "міста обласного значення". На його думку, можна зекономити гроші та уникнути надання окремим райцентрам привілеїв у їхньому розвитку перед іншими містами. Ця петиція "пішла" в архів, як і решта 11, що не набрали необхідної підтримки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme