У Хмельницькому вшанували воїнів-інтенаціоналістів (ФОТО)

Мітинг провели традиційно перед пам'ятником подолянам, полеглим в Афганістані та локальних війнах

В обласному центрі відбулася урочиста хода до пам'ятника воїнім-інтернаціоналістам та мітинг, передає Depo.Хмельницький.

15 лютого - День виведення радянських військ з Афганістану. 29 тому останній солдат тодішнього союзу покинув землю цієї гірської ісламської країни. А з 2004 року в цей день в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Після Другої світової українці брали участь у війнах і військових конфліктах майже у 30 країнах світу - у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих точках".

Найбільш тривалою і тяжкою була військово-політична спецоперація в Афганістані: 160 тисяч українців пройшли вогненними стежками цієї країни, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч отримали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2730 матерів, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами - 711 дітей. Після війни померло від ран і захворювань вп'ятеро більше афганців, ніж загинуло у боях, значно зросла кількість інвалідів.

Нагадаємо, насьогодні на Хмельниччині проживає більше трьох тисяч воїнів-інтернаціоналістів. Сто дев'ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужої країни. Двоє пропали безвісти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький